baner07
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » 6 faktów o dywanach » 6 faktów o dywanach

6 faktów o dywanach

Wersja na urządzenia mobilne

6 faktów o dywanach: Dywan to świetny izolator cieplny. Dywan to izolator akustyczny. Dywany wciąż są modne. Dywan poprawia akustykę. Dywan zbiera kurz. Nic tak jak dywan nie kreuje przestrzeni.

1. Dywan to świetny izolator cieplny.

Jak wiadomo, pierwsze dywany powstawały po to, aby chronić ludzi przed zimnem. Służyły one za ściany namiotów, podłogi w tychże namiotach, używano ich jako kołder, łóżek i siedzisk. Dywany więc od zarania swoich dziejów chroniły ludzi przez zimnym wiatrem, śniegiem i chłodem nocy.

Dywan rozłożony na zimnej podłodze zapewnia nie tylko ciepło stopom, w chwili, gdy je na nim postawimy, ale zabezpiecza też pomieszczenie przed przedostawaniem się zimnego powietrza np. ze znajdującej się pod podłogą piwnicy. Stary dywan z powodzeniem sprawdzi też się jako izolator na niedocieplonym strychu nad pokojem.

2. Dywan to izolator akustyczny.

Tak, dywany doskonale spisują się jako wyciszacze. Sąsiad mieszkający pod nami, nie musi słyszeć każdego naszego kroku, my również nie musimy słuchać tego, co dzieje się w jego mieszkaniu, zatem gruby dywan może nam całkiem nieźle wygłuszyć odgłosy dobiegające spod podłogi, jak również zachować dyskrecję w tym, co dzieje się nad głową sąsiada.

3. Dywany wciąż są modne.

Tak, dywany są, były i będą modne. Nigdy z mody nie wyszły, a i nieprędko wyjdą, z tej prostej przyczyny, że nie wymyślono jeszcze alternatywy dla dywanu. Mamy dostęp do pięknych paneli podłogowych, glazury, cudownej urody naturalnych desek, jednak żaden z tych materiałów nie zapewni przyjemności zanurzenia stóp w miękkim runie, nie zapewni tego rodzaju ciepła, jaki może dać nam tylko i wyłącznie dywan Zatem o przyszłość dywanów jak na tę chwilę nie musimy się obawiać.

4. Dywan poprawia akustykę.

To prawda. Fale dźwiękowe, płynące w przestrzeni, abyśmy mogli je usłyszeć bez pogłosu i zniekształceń, potrzebują na czymś się zatrzymać. Dlatego w każdym studiu nagraniowym podłogi wyłożone są wykładzinami, sceny teatrów czy sceny koncertowe także często wyłożone są dywanami, wówczas dźwięk nie ślizga się po gładkich powierzchniach i do uszu słuchaczy dochodzi w całości, nierozproszony echem.

5. Dywan zbiera kurz.

Oczywiście, że dywan zbiera kurz. Wszystko zbiera kurz, kurz osiada nawet na nas, na naszych ubraniach, butach i włosach. Kurz gromadzi się na meblach, w łóżkach, fotelach i zasłonach okiennych. Nic jednak nie chroni tak domu przed nadmiernych zakurzeniem się tak, jak dywan W przypadku mieszkania w domu z alergikiem to właśnie dywan ten zbieracz kurzu, chroni go przed wzbijaniem się tumanów kurzu w powietrze przy każdym kroku. Podłoga pozbawiona dywanu, nie jest w stanie utrzymać kurzu w jednym miejscu, dywan to potrafi, a przy częstym odkurzaniu z pewnością nie nagromadzi się w nim więcej kurzu niż na często zamiatanej podłodze.

6. Nic tak jak dywan nie kreuje przestrzeni.

Prawda. Dywan to najdoskonalszy kreator wnętrz. Można nim niesamowicie ubarwić wnętrze. To on dodaje pomieszczeniom kolorytu, ciepła i przytulności. Posiadacze dywanów twierdzą wręcz, że dobrze dobrany dywan może nawet zastąpić kominek, jeśli pragniemy dodać wnętrzu klimatycznej przytulności.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!