baner03
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Boho - dywan zbuntowany » Boho - dywan zbuntowany

Boho - dywan zbuntowany

Boho czyli dywan zbuntowany. Boho to styl wnętrzarski, który w ostatnich latach robi zawrotna karierę. Nazwa stylu wywodzi się od bohemy czyli cyganerii, którą to nazwą określano grupy artystów zajmujących się przełamywaniem schematów i wytyczaniem nowych szlaków w sztuce i kulturze. Boho, podobnie jak oni, jest odważny i niekonwencjonalny. Inspirowany jest sztuką indyjską i afrykańską. Ale nie tylko. Odnajdziemy w nim także ludowe, etniczne klimaty. Jednak istotą stylu jest miksowanie barw i wzorów. Musi być radośnie, widno i kolorowo.

Boho całkowicie odcina się od monochromatyczności, nudy i fabrycznych kompletów. Meble są zbieraniną z najróżniejszych epok i stylów i wręcz niewskazane jest aby któryś z nich dublował się we wnętrzu. W salonie bohemy, na kanapach w nie znajdziemy dwóch takich samych poduszek ani nie ubierzemy ich w wysmakowane, eleganckie poszewki z błyszczącej satyny. Będą to poduszki ręcznie haftowane w etniczne wzory bądź patchworkowe w kropki czy kraty, kolorowe i oryginalne.

Styl cyganerii lubuje się w wszelkich patchworkach. Zatem patchworkowy dywan jest mile widziany w takim wnętrzu.

Dywan

Bohema uwielbia takie połączenia. Niemniej bywa, że przesyt kolorów może zmęczyć i trudno nam będzie w takim wnętrzu skupić się i odpocząć. Wówczas warto je odrobinę wyciszyć nie zaburzając przy tym całej stylizacji.

Dywan nowoczesny

Doskonale także wkomponuje się w nie dywan stylizowany na Etno. I nie musi on być szaleńczo barwny gdyż we wnętrzu rzucającym na kolana feerią barw stonowany dywan może być elementem nieco je uspokajającym.

Dywan Etno

Bohema kocha się w marokańskich wzorach i łączeniu starego z nowym. W takim wnętrzu nikogo nie zdziwi afrykańska rzeźba stojąca tuż obok nowoczesnej kanapy. Elementem spajającym stare z nowym może być efektowny dywan świetnie komponujący się ze stylizacją bohemian.

Efektowny Dywan

Jeśli jednak obawiamy się, że przesyt barw mimo wszystko nas zmęczy ale styl boho nas pociąga, na początek wybierzmy dywan, który wzorniczo idealnie koresponduje z tego typu aranzacjami ale zapewnia nam kolorystyczne bezpieczeństwo.

Dywan

Styl boho to, jak wspomniano wyżej, aranżacje przełamujące konwencję, zatem jest on na tyle dowolny, że każdy z nas może go okrasić cząstką samego siebie.

 

* * *

Zapraszamy do przejrzenia oferty wszystkich dywanów. Oferujemy bogactwo wzorów, kolorów i rozmiarów dywanów, które od 1993 roku importujemy od najlepszych producentów. Jako nieliczni wysyłamy dywany nawet w 24 godziny!

Dywany sklep internetowy


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!