baner03
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Cenne poradyDywan

Porady

Dlaczego dywan?

  • wyciszy i ociepli pomieszczenie
  • doda przytulności
  • zakryje zniszczoną podłogę
  • może być ciekawym akcentem kolorystycznym.

Jak wybrać dywan?

Z tym pytaniem boryka się większość klientów, poniżej kilka wskazówek, które mogą rozwiać Twoje wątpliwości.

Dywany mogą być tkanes ręcznie lub maszynowo, wykonany z włókien naturalnych, sztucznych lub mieszanek. Rodzaj włókna oraz sposób tkania wpływa na trwałość dywanu a także na jego cenę. Jednak bez względu na to, jak tkany i z jakiego jest tworzywa, dobry dywan powinien być gęsty, miękki, sprężysty i łatwy do czyszczenia.

Wybierając kolorystykę dywanu zwróćmy uwagę, by pasował on do stylistyki, w jakiej utrzymane jest mieszkanie. Szczególną uwagę zwróćmy na dopasowanie barwy włókna do innych tkanin w domu (zasłony, obrusy itp.).

Do małego pokoju nie wybierajmy dywanu o ciemnych kolorach i wyrazistym wzorze – zdecydujmy się raczej na sploty o jasnej, stonowanej barwie. W większych pomieszczeniach możemy „zaszaleć” i zdecydować się na dywan o mocnym, odważnym deseniu, współgrającym jednakże z otoczeniem. Jeżeli chodzi o rozmiar dywanu musimy wziąć pod uwagę stan naszej podłogi oraz materiał z którego jest wykonany. W przypadku estetycznej podłogi wykonanej z deski, paneli lub płytek ceramicznych sugerujemy rozłożyć dywan nie większy niż powierzchnia czynna pomieszczenia (obszar podłogi po odliczeniu mebli umieszczonych bezpośrednio przy ścianie) – dywan podkreśli urodę nie tylko wnętrza ale też i podłoża na którym jest rozłożony. W innym przypadku (mało estetyczna podłoga, wykładzina PCV itp.) radzimy dokonać zakupu dywanu w rozmiarze umożliwiającym zamaskowanie niedociągłości naszej podłogi – koszt dywanu jest niższy niż koszt jej renowacji

Czyszczenie podstawowe :

Regularnie, delikatnie odkurzać dywan przy użyciu ssawki  (bez szczotki)  zawsze w kierunku ułożenia włosa "z włosem"  a nie  "pod włos".
Początkowo  dopuszczalny  piling runa jak w produktach  wełnianych oraz viscose
z czasem zanikający natomiast występując nawet do roku czasu.

 

Usuwanie plam:

Plamy z wina wystarczy przetrzeć 50 proc. roztworem octu a następnie zmyć specjalnym szamponem do wykładzin.

Plamy z krwi najłatwiej usunąć ściereczką lub gąbka nasączoną zimną wodą oraz w razie potrzeby poprawić szamponem do dywanów. Jeśli mimo to plama nadal jest widoczna, należy przetrzeć ją 5 proc. roztworem amoniaku.

Parafinę można usunąć przy pomocy żelazka i bibułki. Miejsce zabrudzone przykrywamy bibułą i przeprasowujemy żelazkiem. Parafina wsiąka w bibułę. W razie potrzeby zmieniamy arkusz bibuły na nowy i czynność powtarzamy.

Gumę do żucia można spróbować wykruszyć po obłożeniu jej lodem. Jeśli sposób ten nie da rezultatu, pozostaje użycie przeznaczonego do tego celu środka, który możemy nabyć w sklepie chemicznym.

Plamy starsze, już przyschnięte z łatwością usuniesz przy pomocy prostego sposobu, znanego już naszym babciom. Do litra ciepłej wody dodajemy 2 łyżki proszku do pieczenia i 3 łyżki octu – tak przygotowany roztwór wcieramy w dywan przy pomocy gąbki, a następnie starannie suszymy. Po plamach nie zostanie nawet śladu.

Świeże plamy na dywanie usuniemy najszybciej, gdy spryskamy je wodą mineralną. Po kilku sekundach, weź czysta gąbeczkę i delikatnie wytrzyj plamę.

Plamy tłuste należy posypać obficie talkiem i pozostawić na ok. 24 godziny. Po upływie tego czasu talk starannie zmieść lub odkurzyć.

Wosk - na dywanie ułóż kilka warstw bibuły lub papieru toaletowego i przyłóż do nich rozgrzane żelazko nastawione na średnią temperaturę. Ciepło sprawi, że wosk lub parafina przejdzie z dywanu w papier i po plamie nie będzie śladu. W razie konieczności czynność te powtórz, pamiętając, by za każdym razem układać nowe warstwy papieru.

Plamy z błota – po dokładnym wysuszeniu i wyczyszczeniu odkurzaczem przetrzyj szmatkę zwilżoną octem.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!