Transport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.
Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!
Porady
Dlaczego dywan?
- wyciszy i ociepli pomieszczenie
- doda przytulności
- zakryje zniszczoną podłogę
- może być ciekawym akcentem kolorystycznym.
Jak wybrać dywan?
Z tym pytaniem boryka się większość klientów, poniżej kilka wskazówek, które mogą rozwiać Twoje wątpliwości.
Dywany mogą być tkanes ręcznie lub maszynowo, wykonany z włókien naturalnych, sztucznych lub mieszanek. Rodzaj włókna oraz sposób tkania wpływa na trwałość dywanu a także na jego cenę. Jednak bez względu na to, jak tkany i z jakiego jest tworzywa, dobry dywan powinien być gęsty, miękki, sprężysty i łatwy do czyszczenia.
Wybierając kolorystykę dywanu zwróćmy uwagę, by pasował on do stylistyki, w jakiej utrzymane jest mieszkanie. Szczególną uwagę zwróćmy na dopasowanie barwy włókna do innych tkanin w domu (zasłony, obrusy itp.).
Do małego pokoju nie wybierajmy dywanu o ciemnych kolorach i wyrazistym wzorze – zdecydujmy się raczej na sploty o jasnej, stonowanej barwie. W większych pomieszczeniach możemy „zaszaleć” i zdecydować się na dywan o mocnym, odważnym deseniu, współgrającym jednakże z otoczeniem. Jeżeli chodzi o rozmiar dywanu musimy wziąć pod uwagę stan naszej podłogi oraz materiał z którego jest wykonany. W przypadku estetycznej podłogi wykonanej z deski, paneli lub płytek ceramicznych sugerujemy rozłożyć dywan nie większy niż powierzchnia czynna pomieszczenia (obszar podłogi po odliczeniu mebli umieszczonych bezpośrednio przy ścianie) – dywan podkreśli urodę nie tylko wnętrza ale też i podłoża na którym jest rozłożony. W innym przypadku (mało estetyczna podłoga, wykładzina PCV itp.) radzimy dokonać zakupu dywanu w rozmiarze umożliwiającym zamaskowanie niedociągłości naszej podłogi – koszt dywanu jest niższy niż koszt jej renowacji
Czyszczenie podstawowe :
Regularnie, delikatnie odkurzać dywan przy użyciu ssawki (bez szczotki) zawsze w kierunku ułożenia włosa "z włosem" a nie "pod włos".
Początkowo dopuszczalny piling runa jak w produktach wełnianych oraz viscose
z czasem zanikający natomiast występując nawet do roku czasu.
Usuwanie plam:
Plamy z wina wystarczy przetrzeć 50 proc. roztworem octu a następnie zmyć specjalnym szamponem do wykładzin.
Plamy z krwi najłatwiej usunąć ściereczką lub gąbka nasączoną zimną wodą oraz w razie potrzeby poprawić szamponem do dywanów. Jeśli mimo to plama nadal jest widoczna, należy przetrzeć ją 5 proc. roztworem amoniaku.
Parafinę można usunąć przy pomocy żelazka i bibułki. Miejsce zabrudzone przykrywamy bibułą i przeprasowujemy żelazkiem. Parafina wsiąka w bibułę. W razie potrzeby zmieniamy arkusz bibuły na nowy i czynność powtarzamy.
Gumę do żucia można spróbować wykruszyć po obłożeniu jej lodem. Jeśli sposób ten nie da rezultatu, pozostaje użycie przeznaczonego do tego celu środka, który możemy nabyć w sklepie chemicznym.
Plamy starsze, już przyschnięte z łatwością usuniesz przy pomocy prostego sposobu, znanego już naszym babciom. Do litra ciepłej wody dodajemy 2 łyżki proszku do pieczenia i 3 łyżki octu – tak przygotowany roztwór wcieramy w dywan przy pomocy gąbki, a następnie starannie suszymy. Po plamach nie zostanie nawet śladu.
Świeże plamy na dywanie usuniemy najszybciej, gdy spryskamy je wodą mineralną. Po kilku sekundach, weź czysta gąbeczkę i delikatnie wytrzyj plamę.
Plamy tłuste należy posypać obficie talkiem i pozostawić na ok. 24 godziny. Po upływie tego czasu talk starannie zmieść lub odkurzyć.
Wosk - na dywanie ułóż kilka warstw bibuły lub papieru toaletowego i przyłóż do nich rozgrzane żelazko nastawione na średnią temperaturę. Ciepło sprawi, że wosk lub parafina przejdzie z dywanu w papier i po plamie nie będzie śladu. W razie konieczności czynność te powtórz, pamiętając, by za każdym razem układać nowe warstwy papieru.
Plamy z błota – po dokładnym wysuszeniu i wyczyszczeniu odkurzaczem przetrzyj szmatkę zwilżoną octem.
Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!