baner06
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Chodnikowy zawrót głowy » Chodnikowy zawrót głowy

Chodnikowy zawrót głowy

Chodnikowy zawrót głowy. Chodniki postrzegane są zazwyczaj jako kobierce dedykowane pomieszczeniom takim jak przedpokój czy kuchnia. Nie do końca jest to właściwe, gdyż chodnik odnajdzie się wielu innych wnętrzach, zdobiąc je równie skutecznie, jak dywan Zacznijmy jednak tradycyjnie od przedpokoju.

W przedpokojach chodniki z reguły pełnią funkcję ochronną. Chronią podłogi przed błotem, jakie wnosimy z zewnątrz, piaskiem i innymi zabrudzeniami. Owe zabrudzenia, zatrzymywane już od progu, nie przenoszą się dalej. Często właśnie dlatego nie przykładamy się zbytnio do wyboru chodnika do przedpokoju, z góry bowiem skazujemy go na zniszczenie. To również błąd, gdyż przedpokój jest niejako wizytówką naszego mieszkania, więc i chodnik powinien być wybrany z rozmysłem.

Priorytetem oczywiście jest tu łatwość odkurzania i ewentualnego prania. Do tego typu wnętrza polecane są zatem chodniki z krótkim runem, czyli takim, które łatwo daje się łatwo odkurzyć. Polecane są więc chodniki typu BCF, wykonane z przędzy polipropylenowej, odpornej na ścieranie i odgniatanie.

Chodnikowy zawrót głowy

www.dywany24.com/e-sklep/chodniki/chodnik_new_765_brown

Jeśli nasze mieszkanie urządzone jest w stylu klasycznym, w przedpokoju świetnie sprawdzi się elegancki chodnik o orientalnym wzornictwie, stanowiącym zapowiedź tego, co czeka na nas w innych pomieszczeniach.

Chodnikowy zawrót głowy

www.dywany24.com/e-sklep/chodniki/chodnik_7192_red

Kuchnia, podobnie jak przedpokój jest wnętrzem, w którym dywan narażony może być na zabrudzenia i zadeptanie. W związku z tym, amatorzy dywanów w kuchniach powinni wybierać swoje kobierce, kierując się wygodą i możliwością łatwego czyszczenia dywanu. Analogicznie więc jak chodnik w przedpokoju, ten kuchenny także powinien posiadać krótkie runo.

W kuchni nowoczesnej świetnie poczuje się chodnik prezentujący współczesne wzornictwo i kolorystykę.

Chodnikowy zawrót głowy

www.dywany24.com/e-sklep/chodniki/chodnik_2641_brown

W aranżacji konwencjonalnej można podkreślić klasykę wnętrza chodnikiem wzorowanym na tradycyjnym wzornictwie.

Chodnikowy zawrót głowy

www.dywany24.com/e-sklep/chodniki/chodnik_new_7192_brown

W salonie chodnik także będzie na miejscu. Szczególnie jeśli nasz salon nie prezentuje specjalnie reprezentacyjnych gabarytów lub jeśli chcemy uchronić przed zniszczeniem podłogę tylko w niektórych miejscach. W salonie możemy sobie pozwolić na chodnik grubszy i bardziej reprezentacyjny.

W tradycyjnym wnętrzu świetną ozdobą może być chodnik z gatunku orientalnych. Grupy, puszysty, z dodatkowym efektem zdobniczym, jakim są reliefowe cięcia, nadające chodnikowi efekt trójwymiarowości, z pewności sprawdzi się równie dobrze, jak typowy dywan

Chodnikowy zawrót głowy

www.dywany24.com/e-sklep/chodniki/chodnik_yesemek_iii_braz_1

W sypialni szczególnie ważna jest możliwość zapewnienia sob ie dobrego klimatu snu. Stąd też w tego typu pomieszczeniach nie poleca się wykładzin okrywających całe podłogi, czy wielkich dywanów. Dlatego chodniki w sypialniach cieszą się szczególnym powodzeniem. Można je bez problemu zwinąć, wytrzepać, odkurzyć, lub schować na jakiś czas do szafy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Tu także można sobie pozwolić na grupy i puszysty chodnik który zapewni nie tylko efektowny wygląd wnętrzu, ale też przyjemność porannego wstawania.

Chodnikowy zawrót głowy

www.dywany24.com/e-sklep/chodniki/chodnik_x.ras_b600a_dark_gray


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!