baner05
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Czy dziecko musi mieć dywan? » Czy dziecko musi mieć dywan?

Czy dziecko musi mieć dywan?

Wersja na urządzenia mobilne

Czy dziecko musi mieć dywan? Nie, nie musi, ale może. Dywan w pokoju dziecięcym ma tylu samo zwolenników co przeciwników. Rodzice stawiający na wygodę i oszczędność czasu twierdzą, że dywan w pokoju dziecka jest kłopotliwy. Dziecko go zabrudzi, zadepcze, zaleje, poskleja plasteliną i pomaże markerem. Rodzice opowiadający się po stronie dywanów mówią o kolorach, rozwoju dziecka, cieple i zabawie na miękkim, przyjemnym podłożu.

Sprawiedliwie rację należałoby oddać obu stronom konfliktu, przy jednoczesnym podkreśleniu, iż nie ma takich dywanowych problemów, których nie dałoby się sprawnie rozwiązać domowymi metodami.

Dziecko brudzi.

To prawda, dziecko budzi częściej i intensywniej niż dorośli. Dzieci nie czują presji dbania o przedmioty, sprzątania, nie mają świadomości, że lepienie plastelinowych ludzików może poskutkować wdeptaniem plasteliny w dywan I to jest piękne – dzieci po prostu żyją, nie zawracając sobie głowy tym, co nam dorosłym często spędza sen z powiek.

Nie namawiamy oczywiście, do zachęcania dziecka do niszczenia dywanu, ale do delikatnej nauki i wskazywania mu jak zachować porządek podczas zabawy. Zatem powiedzmy, że dokonaliśmy zakupu ślicznego, mięciutkiego dywanika dla naszego malucha. Może jest to dywanik taki jak ten? Miękki, puszysty, kolorowy i bardzo wesoły.

Czy dziecko musi mieć dywan?

www.dywany24.com/e-sklep/prostokat1/kids_649_fusya

A nasze małe kochanie właśnie rozkłada się na nowym dywanie z plasteliną. Ok, można mu kazać przenieść się z zabawą na biurko, ale dlaczego pozbawiać je przyjemności poleżenia sobie na miękkim podłożu? Co zatem zrobić, aby dywan nie został zniszczony? Dzieci są bardzo mądrymi małymi ludźmi i naprawdę rozumieją, co do nich mówimy. Trzeba tylko wiedzieć co i jak mówić.

Wystarczy dziecku w miejscu zabawy rozłożyć jakąś ceratkę czy folię i wytłumaczyć, że plastelina wlepiona w dywan już w nim zostanie i bardzo trudno ja usunąć, niech zatem kula sobie plastelinowe elementy na tym właśnie kawałku folii. Dziecko naprawdę zrozumie.

Jeśli jednak zdarzy mu się upuścić jakiś kawałek plasteliny na dywan wystarczy, że potrzemy ją kostką lodu. Gdy plastelina stwardnieje, należy ją z dywanu delikatnie wyskrobać, a tłustą plamę zaprać środkiem do prania dywanów. To naprawdę zajmie tylko chwilę, a dziecko będzie szczęśliwe. W podobny sposób usuwa się z dywanu także gumę do żucia.

Dziecko może mieć alergię na dywan

Nie można mieć alergii na dywan a jedynie na roztocza kurzu domowego. Jeśli dziecko jest alergikiem, nie musimy rezygnować z dywanów w jego pokoju. To kurz uczula, a nie dywan zatem jedyną kwestią, jaką trzeba w tym przypadku opanować, to regularne odkurzanie.

Mały alergik z pewnością łatwiej zniesie swoją chorobę w towarzystwie kolorowych motylków.

Czy dziecko musi mieć dywan?

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_dla_dzieci/bambino_667_green

Badania dowiodły, iż pomieszczenia, w których znajdują się dywany są o wiele bezpieczniejsze dla alergików niż pomieszczenia bez dywanów. Mowa tu oczywiście o dywanach regularnie odkurzanych. Dlaczego tak się dzieje?

Do naszych domów kurz, a wraz z nim pyłki traw, roztocza i wszelkie zanieczyszczenia zewnętrzne, dostają się przez otwarte okna, drzwi i rozmaite szczeliny. Nie ma możliwości pozbyć się go całkowicie. Kurz jest ciężki, zatem opada i osadza się na wszystkim, szczególnie na sprzęcie elektronicznym, który kurz wręcz przyciąga i na domowych tekstyliach. Znajdziemy go na fotelach, kanapach, zasłonach, roletach okiennych i oczywiście na podłodze. Poruszając się po mieszkaniu, wzbijamy ów kurz w powietrze i wdychamy go, razem z całym towarzyszącym mu dobrodziejstwem inwentarza. Jeśli kurz osiądzie w głębinie dywanowego runa, nie ma możliwości wzbić się powietrze podczas chodzenia, zatem powietrze w domu mamy czystsze, a kurz łatwo usuniemy odkurzaczem.

Dywan w pokoju dziecka wymusza częstsze sprzątanie.

Dziecko jest ciekawe świata. Do jego poznawania używa wszystkich swoich zmysłów, ze zmysłem smaku włącznie. Dlatego niezależnie od tego, czy posiadamy dywan w jego pokoju, czy nie i tak konieczność codziennego odkurzania i mycia podłogi nas nie ominie.

Strojąc pokój dziecięcy kolorowym dywanem i sprzątając, tak jak zazwyczaj to czynimy, zapewniamy dziecku nie tylko estetyczne wnętrze, ale też polepszamy warunki rozwoju naszego malucha. Dywan wszak nie musi być tylko ozdobą, gdyż może pełnić także funkcję edukacyjną.

Czy dziecko musi mieć dywan?

www.dywany24.com/e-sklep/prostokat1/bambino_646_green

Nie pozbawiajmy dzieci kolorów tylko dla własnej wygody.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!