baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Do Turcji po dywany » Do Turcji po dywany

Do Turcji po dywany

Do Turcji po dywany. Od ponad 20 lat dywany, które importujemy z Turcji zdobią wnętrza w wielu polskich domach. Cieszą oczy, pieszczą stopy, upiększają domowe aranżacje i w wyjątkowy sposób wzbogacają wnętrza.

My także co sezon wzbogacamy nasze kolekcje o coraz to piękniejsze i oryginalniejsze dywany. Tym razem jednak postanowiliśmy pokazać naszym klientom skąd pochodzą śliczne dywany, które za jakiś czas ozdobią ich podłogi, oraz jak one powstają.

Przy okazji zapraszamy też na krótką wycieczkę po Turcji - kraju czterech mórz,

Wyprawa po Tureckie Dywany

tysiąca plaż,

Wyprawa po Tureckie Dywany

malowniczych, górskich krajobrazów,

Wyprawa po Tureckie Dywany

i pięknych dywanów.

Wyprawa po Tureckie Dywany

Celem naszej podróży było miasto Gaziantep

Gaziantep to jedna z największych tureckich metropolii, licząca ponad 1.3 mln mieszkańców. To również miasto zaliczające się do najbardziej rozwiniętych przemysłowo w kraju. Ale Gaziantep to nie tylko przemysł. To także bogata, sięgająca swymi korzeniami w mroki dziejów, historia. Gaziantep uznawane jest bowiem za jedno z najstarszych, zamieszkałych do dziś, miast na świecie a jego początki pamiętają 3650 rok p. n. e. Miasto może poszczycić się licznymi zabytkami i największym na świecie muzeum mozaiki. Szczególny urok roztaczają wokół siebie strzeliste wieże minaretów pięknie komponujące się z krajobrazem nowoczesnej aglomeracji.

Wyprawa po Tureckie Dywany

Dywany, któe importujemy dla Was znane są na całym świecie

W Gaziantep zmierzaliśmy do jednego, bardzo szczególnego dla nas miejsca, mianowicie do fabryki dywanów Kartal. To uznana marka, która dzięki dbałości o jakość materiałów i produkcji dorobiła się rynków zbytu już na całym świecie. Dywany tej firmy znane są na całym świecie. Kartal swoje wyroby eksportuje do obu Ameryk, Afryki, Europy, Azji i Australii. W Polsce znajdziecie je oczywiście w naszym sklepie.

Wyprawa po Tureckie Dywany

Kartal produkuje rocznie 13 ton przędzy, z której powstaje 10 mln m2 dywanów. Marka może poszczycić się nie tylko urodą swoich produktów ale też uznaniem jakie zdobywa w oczach swoich i naszych klientów. A uznanie to wynika z polityki firmy, która na pierwszym miejscu stawia najwyższą jakość swoich wyrobów. Fabryka wyposażona jest w nowoczesny i zaawansowany technologicznie park maszynowy a zatrudnieni w niej projektanci to ludzie pochodzący z różnych stron świata, dzięki czemu wzornictwo dywanów jest niezwykle bogate oraz dostosowane do potrzeb wszystkich klientów.

Wyprawa po Tureckie Dywany Wyprawa po Tureckie Dywany

Wyprawa po Tureckie Dywany Wyprawa po Tureckie Dywany

Wyprawa po Tureckie Dywany Wyprawa po Tureckie Dywany

Gdy już zdecydowaliśmy jakimi dywanami uraczymy Państwa w tym sezonie postanowiliśmy skorzystać z okazji, przejść się po mieście i spróbować lokalnych specjałów.

Gaziantep - pistacjowe miasto

Gaziantep słynie z baklawy. To drugi, zaraz po dywanach, produkt eksportowy regionu. Baklawa to słodkie, tureckie ciasto, złożone z kilkudziesięciu warstw cienkich płatków ciasta przekładanych orzechami głównie pistacjowymi. Gaziantep to zagłębie baklawowe i stąd właśnie wywodzą się najsłynniejsi tureccy mistrzowie cukiernictwa.

Turcja - kraj herbatą płynący

Wyprawa po Tureckie Dywany

Być w Turcji i nie uraczyć się herbatą w ulicznej herbaciarni to jak być w Egipcie i nie zobaczyć piramid. Wybraliśmy się więc do miejscowej herbaciarni aby sprawdzić osobiście co takiego Turcy widzą w tym napoju. Pomimo iż herbata jest tam chlebem powszednim, a przeciętny Turek wypija jej do kilkunastu szklaneczek dziennie, to parzenie i picie herbaty odbywa się bardzo ceremonialnie. Herbatę parzy się w specjalnych podwójnych imbryczkach a pija w szklaneczkach o kształcie tulipana. Tulipan to w Turcji symbol władzy, bogactwa i prestiżu. To także często spotykany, w sztuce użytkowej, motyw zdobniczy, który odnajdziecie również w naszych dywanach tradycyjnych. Szklanka zawsze stoi na spodeczku, na którym umieszcza się kilka kostek cukru gdyż Turcy piją herbatę bardzo mocną i bardzo słodką.

Turecka herbata jest wyjątkowa jednak nowoczesny Europejczyk musi czasem napić się swojskiej coli :-)

Wyprawa po Tureckie Dywany

Nasza wycieczka do Turcji zaowocowała najnowszą kolekcją pięknych dywanów, której nadaliśmy nazwę Alanya. Niech wniesie ona do Państwa domów ciepło tureckiego słońca, powiew górskiego powietrza i słodycz baklawy popijanej równie słodką herbatą.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!