baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywan dla dziecka » Dywan dla dziecka

Dywan dla dziecka

Nie ma chyba nic smutniejszego od ponurego pokoju dziecięcego, pozbawionego kolorów, fantazji i ciekawych ozdób.

Niezależnie od tego jak bardzo nowoczesne i minimalistyczne jest nasze mieszkanie lub jak bardzo wielbimy porządek, harmonię i klasykę we wnętrzach powstrzymajmy się od kreowania naszych dzieci na stare malutkie, mieszkające w wystylizowanych wnętrzach pozbawionych bodźców poruszających ich wyobraźnię.

Pomimo ogromnej miłości do swych dzieci zdarza się, że rodzice wychodząc z założenia, iż dziecko i tak za parę lat z tego wyrośnie, pomijają potrzeby swoich pociech i skupiają się bardziej na podporządkowaniu dziecięcego wnętrza reszcie mieszkania niż na samym dziecku i jego wyobrażeniach co do pomieszczenia, w którym przyjdzie mu spędzić najlepszą część swego życia.

Nie zapominajmy, że pomiędzy potrzebami dorosłych i dzieci są ogromne różnice.

My rzadko oddajemy się marzeniom a jeśli już to dotyczą one bardziej przyziemnych spraw i na co dzień potrzebujemy spokoju i odpoczynku. Dziecko natomiast żyje w ciągłym ruchu, pragnie zabawy, kolorów i otoczenia, w którym jego wyobraźnia nie będzie niczym ograniczona.

Dlatego pokój dziecięcy nie może w żadnym wypadku przypominać eleganckiego klasycznego salonu czy sterylnego gabinetu lekarskiego.

Już od pierwszych dni maluch powinien być otaczany radością barw, fantazyjnymi formami oraz bezpieczeństwem. Każdy z tych elementów wspomaga jego rozwój zarówno ruchowy jak i intelektualny. Szkrab, który dopiero uczy się chodzić jest zainteresowany wszystkim, podąża więc w stronę ciekawych kształtów i kolorów. I bardzo często podczas pierwszych spacerów przewraca się, potyka i upada.

Sprawmy aby te pierwsze życiowe upadki były łagodne i bezbolesne i aby odbywały się na miękkim, kolorowym dywanie tak żeby nasze maleństwo bez strachu chciało wstawać i iść dalej kolorową drogą.

Dywan jest niezwykle istotnym elementem wystroju dziecinnego wnętrza, gdyż właśnie na podłodze dziecko spędza większą cześć czasu, układając klocki, puzzle, bawiąc się samochodzikami czy grając w gry planszowe. Jego pokój to jego prywatna kraina szczęścia i zabawy, w której powinno czuć się dobrze, lubić się bawić i mieć ku temu odpowiednie warunki.

Dywan może być dopełnieniem wystroju lub jego bazą wyjściową. Kolorowy kobierzec w pokoju dziecka stanie się portalem do krainy fantazji, latającym dywanem z Baśni tysiąca i jednej nocy bądź fantastyczną krainą kolorowych motyli. Zapewnijmy maluchowi wyśmienitą zabawę w jego własnym, dziecięcym świecie. Kolorowy dywanik sprawi, że dziecięce wnętrze stanie się miłe, przytulne i ładne.

Wielu rodziców świadomie rezygnuje z dywanu w pokoju dziecka z obawy przed alergią.

Niepotrzebnie. Dzisiejsze dywany dziecięce są tkane z przędz syntetycznych zapewniających środowisko wolne od roztoczy, grzybów i pleśni. O ile nasza pociecha nie jest uczulona na wełnę, to najlepszym i najzdrowszym rozwiązaniem jest dywan wełniany. Jednak wełna, pomimo swych niezaprzeczalnych zalet często sama w sobie jest czynnikiem alergizującym.

Dywany wykonane z przędz akrylowych czy polipropylenu, doskonale imitują miękkość wełny ale w odróżnieniu do niej nigdy nie są powodem uczulenia. Nieprzyjazne dla roztoczy i drobnoustrojów są bezpieczne dla dzieci. Włókna syntetyczne są odporne na zabrudzenia a w razie potrzeby łatwo też je wyprać.

Czasem rodzice podłogę w pokoju dziecięcym w całości pokrywają wykładziną dywanową.

Nie jest to oczywiście najgorsze rozwiązanie ale i nie najszczęśliwsze. Warto pamiętać o tym, że wykładziny, rozłożonej na całej powierzchni podłogi nie uda nam się wytrzepać czy też solidnie wyprać gdy zajdzie taka potrzeba.

Kupując dywan do pokoju dziecka warto też zwrócić uwagę na długość włosa.

Raczej odradzamy długowłose dywany typu Shaggy. Dzieci kruszą, wycinają i czasem brudzą, zatem odkurzamy i sprzątamy takie wnętrze częściej niż inne. Krótkie runo zapewni nam łatwość utrzymania dywanu w czystości. Ciekawym rozwiązaniem są także dziecięce dywany ręcznie wycinane. Sprawiają one, że dywanowy świat fantazji odbierany jest w trójwymiarze.

A to się dzieciom szczególnie podoba.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!