baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywan i pies » Dywan i pies

Dywan i pies

Dywan i pies. Polska nie może poszczycić się zbyt wieloma laurami na europejskiej arenie jest jednak jedna kategoria, w której zdecydowanie przodujemy. Jesteśmy krajem, którego mieszkańcy są największymi miłośnikami zwierząt domowych. Niemal połowa Polaków zamieszkuje wspólnie z jakimś zwierzęciem, z czego aż 80% to psy. Sporo naszych krajanów trzyma w swoich domach koty, reszta to świnki morskie, chomiki, króliki i inne zwierzaczki domowe.

Psy i koty to przemiłe zwierzęta, prawdziwi przyjaciele i, jak wynika ze statystyk, sprawcy największych zniszczeń w naszych domach. Szczególnie uciążliwe są ich sierść i ostre pazury.

Dywan i pies

www.dywany24.com/e-sklep/tanie_dywany_/pp_100m_bezowo-brazowy

Jak ochronić nasze podłogi przed tą, skądinąd uciążliwą czasem, miłością?

Sierść

Posiadanie zarówno zwierzaka jak i dywanu, zobowiązuje do większej dbałości. Nasi milusińscy maja to do siebie, że w zależności od pory roku, tracą mniej lub więcej sierści. Zatem zwierzę trzeba często czesać a dywan należy jeszcze częściej odkurzać i trzepać. Częściej niż robi to ktoś kto zwierzęcia w domu nie posiada. O ile oczywiście pragniemy zachować go w stanie jak najdłuższej używalności.

Nowoczesne odkurzacze mają w zestawach specjalne turbo szczotki, przystosowane właśnie do zbierania psiej sierści i włosów. Dobrym, domowym sposobem jest także użycie ściągaczki do mycia okien lub zwykłej, wilgotnej gąbki. Inną, stosowaną często metodą jest taśma klejąca. Należy owinąć nią dłoń, i klejącą stroną wygłaskać dywan

Dywan i pies

www.dywany24.com/e-sklep/tanie_dywany_/pp_400a_dark_beige

Błoto

Bywa też, że nasz, rozbrykany po podwórkowych igraszkach, pupil po powrocie do domu z impetem wpada prosto na dywan Jeśli zdarzy się, że pozostawi na nim błoto to nie czyśćmy dywanu od razu a poczekajmy chwilę aż zaschnie i dopiero wtedy odkurzmy je, i ewentualnie zapierzmy plamę.

Zapach

Tekstylia, w tym także dywany bardzo szybko wchłaniają zapachy. Jeśli nie chcemy aby nasz dom niemiło pachniał wietrzmy i trzepmy dywany jak najczęściej. Jeśli przydarzy się naszemu psiakowi wypadek na dywanie, poczekajmy aż dywan wyschnie, potem zasypmy go sodą oczyszczoną i pozostawmy ją na nim na kilka godzin. Następnie trzeba zebrać sodę odkurzaczem. Soda neutralizuje zapachy i można potraktować nią wszystko czego nie można wyprać w pralce, np. kanapę. Po takim zabiegu można też wyprać dywan szamponem do prania dywanów.

W odpowiednie środki chemiczne, likwidujące przykre zapachy, można również zaopatrzyć się w sklepach zoologicznych i w marketach.

Dywan i pies

www.dywany24.com/e-sklep/tanie_dywany_/pp_7192b_brown

Jaki dywan wybrać?

Niejeden miłośnik psów marzy o kudłaczu na podłodze, ale dużo lepszym rozwiązaniem w przypadku posiadania zwierzęcia w domu z pewnością jest dywan krótkowłosy. Wiadomym jest, iż długowłosy Shaggy wymaga większej dbałości nawet podczas zwykłego użytkowania, zatem i sierść będzie z niego trudniej usunąć.

Warto także przemyśleć kwestię wzoru. Na dywanie jednobarwnym bardziej widać wszelkie zabrudzenia, okruchy i inne ślady zabaw naszych pupili. Wzorzysty kobierzec pozwoli nieco odsapnąć od ciągłego odkurzania i zbierania z niego różnorakich paprochów. Co oczywiście nie znaczy, że zwalnia on zupełnie z odkurzania.

W domach zamieszkiwanych przez psy i koty świetnie spisują się także dywany sznurkowe. Ich płaską powierzchnię super łatwo utrzymać w czystości.

Dywan i pies

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_sznurkowe/x.flor_20201_coffe

Dywan czy wykładzina?

Zdecydowanie dywan Wykładzina położona na stałe, okrywająca całą podłogę, nie jest prosta w utrzymaniu podłożem. Dywan, szczególnie niezbyt duży można łatwo wyprać, zwinąć i rozwiesić na balkonie lub trzepaku.

Czy posiadaczowi zwierzęcia domowego dywan w ogóle jest potrzebny?

Zdecydowanie tak. Dywan nie tylko zdobi, ale też, a w tym przypadku może przede wszystkim, także chroni podłogę. Zwierzęce pazury mogą spowodować trwałe zniszczenie podłóg. Dywan zabezpiecza nasze podłogi też przed nami, gdyż chodząc po niej kilka lat ścieramy ją a także przed najróżniejszymi wypadkami domowymi.

Trzeba również pamiętać, iż gładkie podłogi, szczególnie te na wysoki połysk czy glazura są podłożami niezbyt przyjaznymi dla naszych braci mniejszych. Łapy ślizgają się po tych powierzchniach a zwierze nie dość, że jest zmuszone wspomóc się swoimi pazurami to jeszcze jego stawy muszą wykonać dodatkową pracę aby uchronić zwierzę przed poślizgnięciem się lub upadkiem. Może to spowodować groźne zwyrodnienia stawów, utrudniające mu swobodne poruszanie się w przyszłości.

Dywan i pies

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_recznie_wycinane/7140_terracotta

Na koniec trzeba dodać, iż nasi pupile uwielbiają nasze dywany gdyż nie ma nic przyjemniejszego od snu na miękkim, cieplutkim dywaniku.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!