baner05
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywan jak wełniany » Dywan jak wełniany

Dywan jak wełniany

Dywan jak wełniany. Wełna to jeden najlepszych surowców stosowanych do produkcji dywanów. Przędza wełniana jest niezwykle sprężysta i odporna na tarcie. Naturalna lanolina chroni wełnę przed zbyt szybkim zabrudzeniem, wilgocią i pleśnią. Wełna chłonie wilgoć dlatego dywany wełniane dedykowane są do wnętrz o podwyższonej wilgotności. Obok wszystkich niezaprzeczalnych zalet, dywany wełniane mają jedną zasadniczą wadę, a mianowicie są to jedne z najdroższych dywanów na rynku.

Co zrobić jeśli marzymy o dywanie wełnianym, ale jego zakup przekracza nasze możliwości finansowe? W takiej sytuacji najlepszym wyjściem okazuje się dywan utkany z przędzy imitującej to naturalne włókno.

Dywan jak wełniany

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_tradycyjne/yesemek_braz

Polipropylenowa przędza Heat Set powstaje za sprawą termicznej obróbki przędzy PP dzięki czemu jest bardziej sprężysta i zyskuje większą odporność. Jest także bardziej puszysta niż tradycyjna przędza PP. Przędza Heat Set doskonale imituje naturalną wełnę i nie ustępuje jej pod względem trwałości, sprężystości ani miękkości. Dywany wykonane z przędzy Heat Set są ciepłe i przyjemne w dotyku, odporne na odgniecenia i zabrudzenia.

Dywan jak wełniany

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_tradycyjne/yesemek_iii_ov_bez

Dywany wełniane to zazwyczaj dywany o orientalnym wzornictwie, zatem szukając dywanu wykonanego z wełny zwracamy się z reguły w kierunku dywanów o tradycyjnej stylistyce. Dywany orientalne utkane z przędzy imitującej wełnę prezentują bogate, ciekawe wzornictwo i kolorystykę utrzymane w klasycznych konwencjach. Pięknie ubogacają wnętrza wnosząc w nie elegancję i dodając im klasy. Są niezwykle urodziwe, miękkie i ciepłe dzięki czemu wnętrze nabiera domowego klimatu.

Dywan jak wełniany

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/ant_4837_lemon_green

Dywany Heat Set świetnie radzą sobie w pomieszczeniach o większym natężeniu ruchu, czyli wszędzie tam gdzie zazwyczaj toczy się życie całego domu, w salonie. Sprężystość przędzy pozwala długo cieszyć się miękkością kobierca i chroni go przed zbyt szybkim zadeptaniem oraz starciem runa. Przędza Heat Set jest również odporna na zabrudzenia, a w razie potrzeby łatwo ją też wyczyścić. Kupując dywan utkany z syntetycznej przędzy Heat Set będziemy rozkoszować się takimi samymi wrażeniami jakie zapewniałby nam dywan wełniany przy jednoczesnym obniżeniu kosztów zakupu pięknego kobierca.

Dywan jak wełniany

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/al_g841c_white

Dywany syntetyczne imitujące dywany wełniane górują nad tymi drugimi jedną, szczególną cechą, a mianowicie, nie powodują alergii. Co prawda wełna w większości przypadków także nie jest alergenem, jednak zdarzają się uczulenia na zawartą w niej lanolinę. Wełna jako surowiec naturalny jest także atrakcyjna dla bakterii i innych drobnoustrojów żyjących w naturalnych warunkach. Wełna oczywiście posiada swoje mechanizmy obronne niemniej przędza syntetyczna, więc pozbawiona naturalnego białka, jako taka sama w sobie nie jest środowiskiem przyjaznym dla bakterii.

Dywan jak wełniany

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_tradycyjne/yesemek_braz


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!