baner03
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywan, kurz i pies » Dywan, kurz i pies

Dywan, kurz i pies

Dywan - strażnik kurzu i psiej sierści. Dywany to nie tylko elementy zdobnicze naszych wnętrz ale jak się okazuje są także bardzo funkcjonalne. Szczególnie przydatne w przypadku osób zmagających się z alergią.

Dywan zbiera kurz. Tak samo jak podłoga z paneli czy płytek. Tak samo jak kanapa i fotel. Każdy alergik wie jak męczące jest poruszanie się wśród krążącego w powietrzu kurzu.
W tym miejscu zazwyczaj pojawia się zarzut, że dywan to największy zbieracz kurzu. Tymczasem chodząc po dywanie wzbijamy w powietrze o połowę mniej kurzu niż w przypadku gołej podłogi, która, dzięki swej gładkiej powierzchni, nie ma możliwości zatrzymać kurzu na sobie.

Dywan

Badania laboratoryjne dowodzą, iż w pomieszczeniach z dywanami, w powietrzu unosi się mniej kurzu niż w tych gdzie podłogi pozostają „gołe”. Nie dość tego powietrze w takich wnętrzach jest czystsze nawet od powietrza, które wdychamy na zewnątrz.

Osoby podatne na alergie często unikają posiadania zwierząt. Dywan może pomóc rozwiązać problem psiej czy kociej sierści gdyż podobnie jak w przypadku kurzu, także sierść przylega do dywanu a nie unosi się wraz z kurzem w powietrzu. Problem samej sierści na dywanie natomiast łatwo pomagają rozwiązać specjalne szczotki w odkurzaczach oraz przecieranie co jakiś czas dywanu wilgotną ściereczką, dzięki której łatwo zbierzemy z niego sierść zwierząt i własne włosy, które przecież także gubimy.

Codzienne odkurzanie i pranie dywanu co jakiś czas pozwoli cieszyć się ciepłym, miękkim dywanem nawet alergikom uczulonym na roztocza kurzu domowego.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!