baner03
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywan po skandynawsku » Dywan po skandynawsku

Dywan po skandynawsku

Styl skandynawski, tak jak wiele innych motywów przewodnich w stylizacji wnętrza, narodził się z naturalnej potrzeby. Tu akurat potrzebą było naturalne światło, na którego nadmiar, jak wiemy, Skandynawia raczej nie może narzekać. Już od końca sierpnia, słońce świeci tam coraz krócej, przygotowując mieszkańców północnej Skandynawii do polarnej nocy, trwającej średnio od listopada do końca stycznia a w dalszych rejonach północy nawet do maja.

Choć na pocieszenie i w ramach rekompensaty, natura podarowała Skandynawom cudowne zjawisko, zwane zorzą polarną oraz polarne dni, jednak brak światła doskwiera mieszkańcom tego surowego lądu nie tylko zimą ale i latem. Trwa ono zdecydowanie krócej niż u nas, a co za tym idzie, światła słonecznego ubywa z każdym dniem.

Z tej przyczyny, coraz popularniejszy w Europie, zatem i w naszym kraju także, styl skandynawski, bazuje na dostarczaniu pomieszczeniom światła, w postaci jasnych, naturalnych barw. Charakterystyczne dla tego stylu jest też ograniczenie sprzętów, mebli i wszelkich dodatków do niezbędnego minimum. Wszystko co mogłoby utrudnić dostęp światła zostaje wyeliminowane.

Biel ścian, naturalne barwy prostych, drewnianych mebli, drewniane podłogi, często także bielone, w celu maksymalnego rozjaśnienia pomieszczenia. Pomimo swej prostoty i częstego porównywania ze stylem minimalistycznym, aranżacje w duchu skandynawskim są niesamowicie ciepłe i klimatyczne. Nie odrzegnuja się też od dywanów. Właściwie trudno sobie wyobrazić tak stylizowane wnętrze, pozbawione dywanu.

Dywan w stylu skandynawskim ma zapewnić nie tylko konieczne wnętrzu ciepło. Jest on traktowany jako jedna z jego ozdób, o ile nie ta najistotniejsza. To właśnie dywan, jest tu nierzadko ciepłą istotą wnętrza. Styl skandynawski lubi dywany w naturalnych barwach ale nie stroni też od tych wzorzystych, o nasyconej kolorystyce. W tym temacie, stylizacja skandynawska dopuszcza sporą dowolność.

Na podłodze we wnętrzu skandynawskim z powodzeniem odnajdzie się zarówno ten dywan jak i bardziej wyrazisty kobierzec np. ten

Można sobie również pozwolić na małą wariację i biel ścian oraz prostotę mebli ubarwić włochatym dywanem Shaggy lub dywanem orientalnym. W stylu skandynawskim dywan może być nawet czerwony, ważne aby nie przytłaczał wnętrza i ładnie się z nim komponował.Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!