baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywan w stylu pop art » Dywan w stylu pop art

Dywan w stylu pop art

Dywan w stylu pop art. Niezależnie od wiodących trendów każdy z nas ma swoje własne ideały, upodobania i dążenia mające na celu stworzenie wnętrza jak najbardziej odpowiadającego naszym preferencjom. Obecne czasy są niezwykle łaskawe bo dziś już każdy może mieszkać dokładnie tak jak chce a nie tak jak dyktuje mu ten czy ów wiodący trend gdyż bogactwo nurtów jest przeogromne. Zatem ogrom panujących na wnętrzarskich wybiegach stylów pozwala nie tylko na posiadanie nowoczesnego wnętrza ale też na dostosowanie go do indywidualizmu i osobowości mieszkańców domu. Dziś przedstawimy pokrótce styl pop art.

Pop art, zwany też komiksowym, to styl dla ludzi odważnych, odrobinę szalonych, lubiących przełamywać utarte schematy i dostrzegających piękno w codziennych przedmiotach użytkowych, które w klimatach popartowskich nigdy nie są zwyczajne

Pop art, czyli sztuka popularna, narodził się w latach 60 XX wieku. Inspirowany codziennym życiem, coraz odważniejszą reklamą oraz szeroko pojmowaną kulturą masową, zapanował w sztuce skutecznie przecierając szlaki dla projektantów i architektów wnętrz. Kolorowe plakaty, komiksowa, barwna nierzeczywistość, kolory jakich wcześniej we wnętrzach nikt nie ośmieliłby się zastosować czy też meble o zupełnie abstrakcyjnych formach to głownie atrybuty tego stylu. Zupełnie nowe, wydawałoby się wykluczające się nawzajem, połączenia barw, nierzadko oskarżane o kiczowatość często są argumentem, który nieco zniechęca tradycjonalistów jednak stylizacja w duchu pop artu może uczynić wnętrze wygodnym, czasem zabawnym ale zawsze oryginalnym i ciekawym.

Co też ważne, aby stać się mieszkańcem wnętrza w nowoczesnej, wzorowanej na pop arcie aranżacji, nie trzeba być młodym, bogatym rekinem finansjery gdyż nie wymaga ona ani mega drogich i hiper nowoczesnych mebli ani szczególnie designerskich bibelotów i dekoracji rodem z katalogów wnętrzarskich. Konsekwencja podczas urządzania wymagana jest tylko w jednym przypadku a mianowicie ma być kolorowo, wygodnie, oryginalnie i dokładnie tak jak tego chcemy.

Jak w stylu pop art odnajdują się dywany? Otóż dywany mają się w takich wnętrzach doskonale. Jedyną zasadą, której należy się trzymać wybierając dywan do pomieszczenia urządzonego w tak artystycznym stylu to jego geometryczne wzornictwo i żywa kolorystyka. Warto przy tym pamiętać, że w stylu pop art nie trzeba rygorystycznie przestrzegać zasad łączenia barw gdyż wszystkie są dozwolone.

Jak już wspominaliśmy, pop art jest kolorowy, zatem każdy dywan, inny niż brązowy czy beżowy już kwalifikuje się do tego aby zaistnieć w takim wnętrzu. Jeszcze lepiej jeśli te kolory są okraszone abstrakcyjnymi wzorami.

Sztandarowym motywem popartowskiego wzornictwa, wypromowanego przez Adndiego Warhola są kolorowe kwadraty. To wzór często wykorzystywany w tego rodzaju aranżacjach z racji podobieństwa do układu komiksowych historyjek. Dywan utkany w kwadratowe pola świetnie poczuje się i dogada z wnętrzem w takim artystycznym klimacie.

Dywan

Równie dobrze w komiksowym, popartowskim wnętrzu odnajdzie się dywan w esy floresy w różnych odcieniach fioletu. Kontrastowe, fioletowe tony i ciemne kontury doskonale wpisują się pozorny misz masz popartowskiego wnętrzarskiego szaleństwa.

Dywan

Jeśli jednak chcielibyśmy odrobinę wyciszyć wnętrze i wprowadzić w nie trochę spokoju idealnie nada się do tego dywan a szarymi akcentami w tle ale, jak przystało na artystyczne wnętrze, przetykanymi ognistą czerwienią oraz kontrastowymi bielą i czernią. Cały wzór na dywanie jest zgeometryzowany, czyli taki jaki właśnie popartowskie aranżacje bardzo lubią.

Dywan

W artystycznie wystylizowanym wnętrzu znajdzie się także miejsce na co prawda stonowany kolorystycznie ale idealnie wpisujący się, dzięki motywom wzorniczym, rock and rollowy dywan w beżowo brązowej tonacji. Ozdobiony efektownymi napisami, odrobinę postarzony niczym plakat z lat 50 XX wieku, świetnie dopełni wnętrze w stylu nie tylko pop art ale też każde inne o artystycznym wydźwięku współgrając z nimi harmonijnie w rytmie rock and rolla.

Dywan

 

W połowie XX wieku, typowe dla sztuki, nie tylko tej użytkowej, były geometrycznie przedstawiane perspektywy grające na złudzeniach optycznych. Dywan przedstawiający zakrzywioną perspektywę składającą się z kolorowych kwadratów również idealnie wpisuje się w ideę pop artu. To dywan wręcz doskonały do tego typu wnętrz.

Dywan

Fioletowe tło a na nim kontrastowe wrzosowe, białe i żółte, niedokończone prostokąty to, można rzec, sztandarowe motywy deseni jakie można było spotkać na tkaninach obiciowych, zasłonowych i innych tekstyliach dopełniających wnętrza z lat kiedy to pop art zaczynał się w nich dopiero zadomawiać. Taki właśnie, dywan, typu Carving, zapewni wnętrzu powrót do przeszłości ale w nowej, wysokojakościowej w odsłonie 3D.

Dywan

 

Jeśli jednak zdarzyło się nam nieco zagalopować w popartowskim szaleństwie i obawiamy się, że wzorzysty kobierzec może stanowić kropkę nad i w artystycznym chaosie wówczas z pomocą może przyjść jednobarwny dywan Shaggy. W tym miejscu warto nadmienić, że kudłacze to także jeden z symboli artystycznej wolności we wnętrzach lat 70 XX wieku gdyż to właśnie artystyczna bohema, zamieszkująca amerykańskie lofty, zakochała się w nich jako pierwsza.

Shaggy

Te i wiele innych dywanów, które z pewnością spełnią oczekiwania każdego, kto szuka oryginalnych rozwiązań dla swoich wnętrz, znajdziecie państwo w naszym sklepie.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!