baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywan w stylu retro » Dywan w stylu retro

Dywan w stylu retro

Dywan w stylu retro. Wnętrzarskie trendy powracają do przeszłości. Ogromną popularnością cieszą stylizacje nawiązujące do wnętrz retro i już nawet nie tak dawny przecież PRL, nomen omen bardzo popularny w ostatnim czasie, klasyfikuje się do tej kategorii. Vintage, rustic, prowansja czy wspomniany PRL wiodą prym na salonach, także tych uznawanych za nowoczesne.

Dywan to jeden z bardzo ważnych elementów stylizacji. Aby więc także owe nurty mogły poszczycić się typowymi dla siebie dekoracjami podłóg rynek oferuje ciekawe, stylizowane na retro kobierce, będące nierzadko jedną z najpiękniejszych ozdób takich wnętrz.

Tak oto mamy dywany wzorowane na patchworkach. Sztuce amerykańskich pionierów, która z powodzeniem przyjęła się na kontynencie europejskim już nie tylko jako technika wykonywania kołder ale też pięknych dywanów. Dodatkowo modnie postarzony kobierzec fantastycznie skomponuje się ze współczesnym wnętrzem w stylu retro.

Dywan

Dywan w paski o nieco przaśnym charakterze, kojarzący się dywanikami tkanymi jeszcze do niedawna przez gospodynie wiejskie z różnokolorowych gałganków, harmonijnie zgra się z wnętrzem w stylu vintage. Choć co prawda nie taki do końca przaśny bo jednak lubimy komfort, dywan z miękkim, puszystym runem dobrze spełni swe zadanie jako imitacja kobierca z prawdziwej owczej wełny.

Dywan

We wnętrzu w stylu retro dobrze poczuje się mięciutki dywan, którego wzór przywodzi na myśl twarde, stare deski. Ciekawy design nie tylko zachwyci i zaciekawi ale sprawi też, że w pomieszczeniu zapanuje klimat wiejskiego domku a ciepło kobierca zapewni przytulność nawet bez ognia bijącego z kominka.

Dywan

Wnętrza wzorowane na wiejskich, starych domach lubują się w postarzanych meblach i tekstyliach sprawiających wrażenie wyblakłych. Również dywany muszą spełniać ten warunek aby efektownie skomponować się z panującym w domu duchem przeszłości. Dywan, którego kolory wydają się być wyblakłymi pozostałościami po dawnej świetności kobierca idealnie dopełni tego typu wnętrze.

Dywan

Wracając wspomnieniami do najbliższej historii, czyli do wspomnianego już PRL-u, we wnętrzu w klimacie niedawno minionej epoki sprawdzi się dywan tradycyjny. Wówczas to najczęściej goszczącymi na podłogach kobiercami były głównie dywany tureckie ale tylko nieliczni szczęściarze mogli się pochwalić oryginalnym, orientalnym kobiercem. Zazwyczaj były to nasze rodzime podróbki o krótkim, sztywnym runie, które dość szybko się przydeptywało. Z czasem więc chodziło się po twardym, nie do końca miłym dla stóp, dywanie.

Współczesne dywany tradycyjne, choć nadal tkane maszynowo, mocno odbiegają jakością od tych sprzed 50 lat. Dziś są to dywany puszyste, ciepłe i bardzo długo cieszące stopy przyjemną miękkością.

Yesemek

 


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!