baner06
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywan we wnętrzu black and white » Dywan we wnętrzu black / czarny and white / biały

Dywan we wnętrzu black and white

Wersja na urządzenia mobilne

Dywan we wnętrzu black&white. Biel i czerń to para, która nigdy się sobą nie znudzi, zawsze będzie piękna i mimo kontrastu, harmonijna i zgrana. Zarówno we wnętrzach, jak i w modzie połączenie kolorów białego i czarnego uznawane jest już za klasykę. Z pewnością jest ono nie tylko klasyczne, ale też eleganckie i rzec można, ekskluzywne. To kolory wyjątkowe, dzięki którym można uzyskać nietuzinkowe i bardzo oryginalne aranżacje. Trzeba tylko pamiętać, że choć jest to jedno z najnaturalniejszych połączeń, to łatwo podczas aranżacji wpaść w pułapkę schematów.

Biały to kolor, który odbija negatywną energię. Biel poprawia samopoczucie i napawa optymizmem, jednak w nadmiarze, szczególnie na dużych powierzchniach, może budzić niepokój i poczucie niepewności. Barwa biała dodaje wnętrzom przestrzeni i lekkości, koi zmysły zatem w białym otoczeniu dobrze się myśli, uczy czy komponuje. Czerń natomiast, wbrew temu, co przyjęło się uważać, nie jest wcale kolorem budzącym strach i niepewność. Oczywiście w nadmiarze może szkodzić i powodować stany depresyjne, jednak umiejętnie połączona z innymi kolorami, staje się barwą, jak najbardziej pozytywną i podobnie, jak biel, koi i wycisza.

Zarówno biel, jak i czerń same w sobie wydają się być zimne i chciałoby się powiedzieć, nieco kanciaste. Jednak brak poczucia ciepła nie wynika z samych tylko barw zastosowanych w mieszkaniu, choć oczywiście w robieniu klimatu odgrywają one znaczącą rolę. Pamiętajmy, że diabeł tkwi w szczegółach i czarno-białe wnętrza mogą być bardzo przytulne i przyjazne, pod warunkiem, że zadbamy o odpowiednie dodatki.

Biel i czerń, najlepiej sprawdzają się w nowoczesnych stylizacjach, które także uznawane są za niezbyt ciepłe, jednak wiadomym jest nie od dziś, że nic nie dodaje wnętrzu takiej miękkości jak tekstylia. Poduszki, zasłony, koce i w szczególności dywany to niezwykle ważne elementy dekoracyjne, których brak w pomieszczeniu, powoduje uczucie chłodu. I wbrew pozorom, biało czarne mieszkanie także może być niesamowicie bogate w rozmaite doznania.

Jednym z dostawców takich doznań, bardzo pozytywnych i ciepłych, jest dywan Nawet jeśli jest on czarny jak smoła. Tu poczucie ciepła zapewnia miękkie, puszyste runo, a jedwabisty połysk przędzy podkreśla luksusowy wymiar dywanu i całego wnętrza.

Dywan we wnętrzu black&white

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/nevada_m_black

Miękkie runo jest w stanie zrekompensować brak przytulności w czarno-białym wnętrzu w stu procentach.

Dywan we wnętrzu black&white

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/nevada_m10_black

Aby wnieść we wnętrze odrobinę ekspresji, przy jednoczesnym utrzymaniu czarno-białej kolorystyki wystarczy udekorować pomieszczenie dywanem z ciekawym wzorem.

Dywan we wnętrzu black&white

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_shaggy_-_wlochacze_1/xrt463a_black

Co prawda ciemne dywany są praktyczniejsze, jednak nie zawsze muszą one być czarne. Jeśli w domu nie mieszkają z nami zwierzęta i malutkie dzieci lub jeśli szczególna pielęgnacja nie jest problemem, to można się pokusić o biały, włochaty dywan

Dywan we wnętrzu black&white

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/nevada_m_white

W pomieszczeniach black&white sprawdzi się każda wariacja dotycząca łączenia tych dwu barw. Szczególnie taka, która może dodać wnętrzu głębi i wzmocni jego wyrazistość.

Dywan we wnętrzu black&white

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/marocco_mt419b_white

Czarno-białe wnętrza to wnętrza niebanalne i nietuzinkowe, jednak czasem łatwo w nich wpaść w monotonię. Można się zatem pokusić o wyjście poza ramy i dodać duży, mocny akcent kolorystyczny. Coś, co nie tylko zapobiegnie nudzie, ale też wzmocni oddziaływanie bazowych barw.

W takim przypadku barwą doskonałą wydaje się być czerwień. Kolor czerwony fantastycznie dogaduje się zarówno czernią, jak i z bielą. Czerń dzięki jego działaniu łagodnieje, a biel staje się bardziej wyrazista.

Dywan we wnętrzu black&white

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/nevada_m_red

Niektórzy twierdzą, że kolory neutralne nie nadają się dla dzieci gdyż zwykło się uważać, że dzieci powinny być otaczane kolorami. Owszem, dzieci powinny żyć pośród kolorów, jednak biało-czarna aranżacja pokoju, w którym mieszkają trochę starsze dzieci, wzbogacona jedynie o kolorowe dodatki może pomóc dziecku się wyciszyć.

Dywan we wnętrzu black&white

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/nevada_m30_gray

 


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!