baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Dywan wełniany czy syntetyczny - oto jest pytanie.

Dywan wełniany czy syntetyczny - oto jest pytanie. Kupując dywan, niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie czy ma on być utkany z włókien naturalnych czy z przędzy syntetycznej. Wybór wydaje się być trudny gdyż podobnie jak w wielu przypadkach tak i w tej konkurencji zdania są podzielone a na ostateczny wybór wpływ i tak mają zawsze nasze osobiste preferencje i zasoby finansowe.

Dywany tkane z włókien naturalnych takich jak wełna, jedwab, bawełna czy sizal posiadają cechy takie jakie zaoferowała im natura.

Dywany jedwabne to niezmiernie luksusowe kobierce, na które przyznajmy, stać chyba tylko szejków i hollywoodzkie gwiazdy filmowe. Bawełna nie jest zbyt trwała w przypadku dywanów z tej przyczyny trudno trafić na dywan w pełni bawełniany. Najczęściej występuje ona jedynie jako dodatek.

Najpopularniejszym włóknem naturalnym wykorzystywanym do produkcji dywanów jest wełna owiec nowozelandzkich. W tym przypadku natura nie poskąpiła wełnie ani wyjątkowych cech własnych ani nam dostępu do niej. Wełna jest bezsprzecznie najdoskonalszym materiałem z jakiego można utkać dywan. O ile nie jesteśmy uczuleni na wełnę, nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań aby na naszej podłodze nie mógł zagościć piękny wełniany dywan. Jedyną tak naprawdę wadą dywanów wełnianych jest ich wysoka cena. I proszę się nie łudzić, że uda się Państwu kupić tani dywan wełniany, no chyba, że pochodzi on z tak zwanej drugiej ręki. Ale wówczas także, z racji na swoją wytrzymałość może on kosztować całkiem sporo.

Jeśli trafi Wam się gratka w postaci wełnianego dywanu, którego cena jest zbliżona do dywanu syntetycznego o podobnych wymiarach, możecie być pewni, że ktoś próbuje Was oszukać. Zapewne jest to albo dywan wełniany z dużą domieszką syntetycznej przędzy lub syntetyczny w stu procentach. Dzisiejsze przędze syntetyczne, stosowane w produkcji dywanów są na tyle zaawansowane technologicznie, że czasem jedynie oko i ręka profesjonalisty są w stanie odróżnić włókno naturalne od syntetycznego.

A co można powiedzieć o dywanach syntetycznych?

Dawniej nie były one zbytnio lubiane z uwagi na słabą jakość zarówno przędzy jak i wykonania. Były tanie, bure i liche. Obecnie, dywany syntetyczne niczym nie ustępują dywanom wykonanym z naturalnych przędz i śmiało można powiedzieć, że konkurują ze sobą jak równy z równym.

Syntetyczne przędze cechują się wysoką sprężystością, odpornością na ścieranie i trwałością kolorów. Włókna nowoczesnych przędz, poddawane uszlachetnianiu potrafią imitować włókna naturalne do tego stopnia, że czasem nie sposób odróżnić jedne od drugich. Stąd też dość częste przypadki sprzedaży dywanów syntetycznych jako wełniane czy jedwabne w bardzo niskich jak dla „naturalnych”, cenach.

Dziś, za przystępną cenę można cieszyć się miękkością i wytrzymałością wełny pod stopami, pomimo tego iż dywan wełniany nie jest. A jeśli komuś zamarzy się jedwabny kobierzec również nie jest już zmuszony płacić za niego bajońskich sum. Dywany syntetyczne mogą perfekcyjnie udawać także włókno jedwabne nadając dywanowi specyficzny, luksusowy połysk, niesamowitą miękkość oraz wrażenia dotykowe podobne do jedwabiu.

Dywany syntetyczne nad tymi naturalnymi maja przewagę. A mianowicie, są bardziej odporne na pleśń, grzyby. Także roztocza goszczą a w nich niezbyt chętnie gdyż dywany syntetyczne odporniejsze na działanie substancje chemicznych dają dużo więcej możliwości dbania o nie niż te z przędz naturalnych. No i rzecz jasna cena. Ta jest o wiele niższa niż w przypadku dywanów wełnianych, choć produkt nie musi im już ustępować ani jakością ani wyglądem.

Sprawdź opinie innych o dywanach kupionych w naszym sklepie internetowym.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!