baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywan z castingu » Dywan z castingu

Dywan z castingu

W czasach gdy dywan nie jest już egzotycznym rarytasem a rynek udostępnia nam bogaty wybór kobierców maści wszelkiej łatwo można dać się ponieść i ulec modzie, promocjom czy uwodzącym nasze zmysły reklamom. Wychodząc z założenia, że dziś dywany nie są już tak drogie jak dawniej, że nie trzeba stać w kolejkach ani jak to było jeszcze trzydzieści lat temu zapisywać się na sklepową listę można wpaść w pułapkę i kupić coś bez zastanowienia na łapu capu. Może rzeczywiście dziś dywany nie są bardzo drogie ale po co bezsensownie wydawać pieniądze, których nikt z nas nie ma zbyt wiele?

Zdarza się, że zachwyceni barwą, kształtem czy oryginalnością wzoru kupujemy dywan. Rozkładamy go miejscu jego przeznaczenia i... cóż. Piękny w sklepie był i owszem ale we wnętrzu prezentuje się jakoś mizernie. Kolory wydają się być wyblakłe a w sklepie były stonowane, meble w jego obliczu też stały się nijakie. Jest za mały, ledwo go widać spod stołu. Albo za duży i połowę dywanu trzeba poupychać pod meblami. A w ogóle to nijak się ma do pomieszczenia w którym leży i trzeba pomyśleć o innym, nowym.

Bardzo rzadko udaje się dobrać odpowiedni dywan pod wpływem impulsu. W obliczu sklepowego asortymentu nasze zmysły z reguły nas zawodzą. Przesyt barw, wzorów i technik zamazuje rzeczywisty ogląd rzeczy. Kilkanaście dywanów obok siebie w podobnych odcieniach zwiedzie najbystrzejsze nawet oko. Później więc, zamiast ciepłego jasnego brązu na podłodze mamy beżowy kobierzec, który powoduje, że wystrój dotąd spokojnego, ciepłego kolorystycznie salonu staje nudny i bez wyrazu. Przesyt beżowych płaszczyzn. Lub odwrotnie, wdawało nam się, że fioletowy dywan łagodnie ożywi nam biel ścian a tu wtopa. Fiolet dywanu za nic nie chce się skomponować ze ścianami i każde z nich wygląda jakby było z innej bajki. I być może potrzebny jest tu fiolet ale mniej lub bardziej intensywny. A może powinien być to zupełnie inny kolor.

Albo inny wzór...

W pomieszczeniach w których zgromadzono dużo mebli i przeróżnych bibelotów dywan z mocnym wzorem niekoniecznie się sprawdza. Zagraci je jeszcze bardziej ale i zniknie w natłoku przedmiotów. Osoba lubiąca bogaty przesyt wzorów z zasady jest też osobą lubującą się w mnogości ozdób i dekoracji. Z pewnością jako pierwszy wpadnie jej w oko dywan orientalny o skomplikowanym i rozbudowanym ornamencie. Ale tu jest właśnie moment na zatrzymanie się i przemyślenie. Dywan w takim przypadku powinien być mocno stonowany wzorniczo.

Co zrobić żeby nie dać się zwieść pozornej grze barw? Najbardziej sprawdzony ze sposobów to kilkakrotne oglądanie upatrzonego dywanu. W sklepie można poprosić o próbkę koloru a w domu skonfrontować ją z barwą mebli bądź ścian. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z wirtualnych aranżacji symulacyjnych gdzie można na podstawie podanych parametrów wnętrza dobrać odpowiedni do niego dywan. Można też wybrać, upatrzyć sobie kilka typów i przeprowadzić im coś w rodzaju castingu na dywan do salonu, sypialni czy pokoju gościnnego. Który ze sposobów byśmy nie wybrali, każdy będzie lepszy niż zakup dywanu od ręki, na chybił trafił.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!