baner07
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywan zgodny z trendami » Dywan zgodny z trendami

Dywan zgodny z trendami

Wersja na urządzenia mobilne

Dywan zgodny z trendami. Dywan zazwyczaj jest zwieńczeniem pracy aranżacyjnej we wnętrzu. Kiedy mamy już pomalowane ściany, poustawianie meble, szukamy czegoś, co doda naszym wnętrzom szyku, elegancji, klimatu lub domowego ciepła. Jednym słowem pragniemy dopełnić wnętrze czymś wyjątkowym. A wyjątkowym dywan będzie tylko wtedy, gdy będzie on spójny z całością aranżacji.

Na początek warto zastanowić się nad parametrami dywanu, takimi jak jego wymiary, ciężar czy grubość runa. Kiedy już podejmiemy decyzję co do parametrów, przemyślmy czy szukamy dywanu naturalnego, czy syntetycznego, czy ma to być dywan prostokątny, czy może lepiej owalny oraz jak gruby być powinien.

Następnym krokiem będzie wybór wzoru i koloru. I to jest najtrudniejszy etap. Wybór dywanów jest obecnie ogromny, niezliczona ilość wzorów, kolorów, odcieni mogą przyprawić o zawrót głowy. Postaramy się zatem podpowiedzieć, jak dokonać właściwego wyboru.

Zasada generalna - w nowoczesnym mieszkaniu, nowoczesny dywan

Nowoczesność to nie tylko zimny chrom i błyszczące szkło. W kategoriach nowoczesnych stylizacji znajdziemy także styl industrialny, loft czy skandynawski.

Styl minimalistyczny niespecjalnie lubi dywany W minimalistycznych aranżacjach prędzej połamiemy sobie nogi na śliskiej podłodze na wysoki połysk, niż potkniemy się o rąbek dywanu. Zdarza się jednak, że dywan we wnętrzu minimalistycznym się pojawia, i zawsze w takim przypadku ma on na celu podkreślić luksus wnętrza.

Dywan zgodny z trendami

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/nevada_m_black

W takiej stylizacji doskonale sprawdzi się designerski dywan którego celem będzie nie tyle zapewnienie wnętrzu ciepła co zaakcentowanie jego nowoczesności. Co uzyskania takiego efektu najlepsze będą dywany Exclusive z połyskującej wiskozowej przędzy.

Bywa, że surowe modernistyczne wnętrze potrzebuje jednak ożywienia. Wówczas warto zdecydować się na żywszy kolor, który nie dość, że wpisze się w ramy stylizacji, to wniesie w nią również odrobinę energii.

Dywan zgodny z trendami

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/nevada_m10_green

Styl skandynawski, choć nowoczesny i bardziej skłania się ku oszczędnym aranżacjom, bez dywanu się nie obejdzie. Styl ten co prawda nie stroni od żywych kolorów, jednak główna kolorystyka opiera się na naturalnych barwach ziemi. Preferowane wzory to także ukłon w stronę prostoty.

Dywan zgodny z trendami

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/ant_470a_brown

Industrial i loft to aranżacje boś zbliżone do siebie. Obie opierają się bowiem na adaptacji starych pomieszczeń na mieszkania. Czy to strychy, czy opuszczone pomieszczenia fabryczne, każde z nich przepełnione jest duchem przeszłości połączonej z nowoczesnością. Tu sprawdzą się dywany mechanicznie postarzane czy też stylizowane na dywany znalezione gdzieś w fabrycznych zakamarkach, czy babcinej skrzyni.

Dywan zgodny z trendami

www.dywany24.com/e-sklep/nowosci/pp_new_003_brown

Dywan zgodny z trendami

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/al_g850c_white

Stylizacje tradycyjne to oczywiście klasyka nastawiona na elegancję. Tu mamy dość duże pole manewru, gdyż szeroka gama dywanów może zaoferować takim aranżacjom całkiem bogatą paletę wzorów i kolorów. Wbrew temu, co się powszechnie uważa, aranżacje tradycyjne akceptują nie tylko dywany perskie, ale też nowoczesne.

Dywan zgodny z trendami

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/ant_fenix_ov_brown

Pop art to bogactwo form, kolorów i faktur. Zasadniczo stylizacje pop artowskie najlepiej odnajdują się we wnętrzach młodzieżowych, w których króluje świeżość i współczesny design.

Dywan zgodny z trendami

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/marocco_ml891a_white

Trendy wnętrzarskie nie zmieniają się tak szybko, jak trendy odzieżowe, jednak co jakiś czas także na tym polu pojawia się jakaś nowinka aranżacyjna. Rok 2018 upłynie więc pod znakiem Wabi-Sabi, czyli piękna kryjącego się w upływającym czasie. Wabi-Sabi to najnowszy trend, który przywędrował do Europy z Azji, a ściślej z Japonii. Nazywany jest nieidealnym pięknem, gdyż opiera się na tym, co nieperfekcyjne. Nie znajdziemy tu podłóg na wysoki połysk, połyskującej stalowym chromowanym blaskiem stali czy stołów ze szklanymi balatami. Zamiast tego znajdziemy nagryzione zębem czasu drewniane krzesła, kamienne kominki i glinianie doniczki noszące ślady zużycia. Wabi-Sabi lubi też dywany Nie te luksusowe lśniące jedwabną poświatą ani te designerskie, zachwycające oryginalnością. W japońskiej stylizacji świetnie odnajdą się więc wszelkiego rodzaju dywany sznurkowe czy dywany used look.

Dywan zgodny z trendami

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/tanh020a_dark_brown

 


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!