baner03
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Dywanowa psychologia kolorów

Dywanowa psychologia kolorów. Wnętrza, podobnie jak ubiory podlegają modzie. Obecnie kolorowy dyktat nakazuje okraszać ściany nasyconymi, żywymi kolorami. Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym jak dany kolor wpływa na naszą psychikę a kierujemy się obowiązującymi trendami. Niezależnie od panujących nurtów, kolory we wnętrzach należy dobierać zgodnie z własnymi preferencjami gdyż ten sam kolor może być rożnie odbierany przez różne osoby. Może on budzić w nich skrajne emocje i działać na każdą z nich inaczej.

Zatem parę słów o psychologii kolorów we wnętrzach oraz ich praktycznym zastosowaniu.

Czerwień

Czerwień uznawana jest za najsilniej nasycony emocjami kolor. To kolor pasji i miłości ale też walki oraz rewolucji. Zmysłowy i dyktatorski zawsze robi wrażenie i wypełnia pierwszy plan. Jednak zbyt duża dawka czerwieni może wywoływać irytację, agresję i zamiast pobudzać do działania będzie męczyć i rozpraszać. Jako że czerwień jest niebywale dynamiczna i nie zawsze udaje się uzyskać zamierzony efekt pokrywając nią ściany najlepiej jeśli zagości ona we wnętrzu w postaci dywanu. Nawet bardzo intensywna czerwień łagodnieje niczym baranek w obliczu miękkiego runa i puszystego ciepła.

''

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_exclusive/sad_259_red


Białe ściany wyciszą agresję czerwonego dywanu, dodadzą czerwieni galanterii, wzmocnią jej pozytywne cechy. Czerwień połączona z czernią nabiera mocy, staje się bardziej bojowa, konfliktowa, kłótliwa. To połączenie dość odważne i sprawdza się w przypadku ludzi o silnej osobowości. Harmonijnym i zrównoważonym jest połączenie czerni, bieli i czerwieni.

''

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_recznie_wycinane/2615_black


Kolor czerwony okraszony szarościami szlachetnieje i nabiera głębi i arystokratycznej klasy. Szary jako jedyna chyba barwa jest w stanie okiełznać żywiołowość czerwieni i sprawić, że stanie się delikatna i łagodna.

''

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_recznie_wycinane/2641_gray


Zielony

Zieleń jest uspokajająca i ożywcza. Bardziej nasycona będzie pozytywnie pobudzać. Odpręża, wnosi do wnętrza ciszę i spokój. Zielony jest idealnym kolorem dla sypialni, pokoju dziecięcego czy łazienki. Zielony dywan to pozytywna energia i relaks. Psychologowie kolorów twierdzą, że zieleń we wnętrzach rozładowuje napięcie, pozwala rozluźnić mięśnie a dzięki swemu wyciszającemu oddziaływaniu wpływa też na poprawę krążenia krwi. Zieleń w połączeniu z miękkością dywanu z pewnością pomoże się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy a ułożony w pokoju dziecięcym sprawi, iż nadpobudliwy maluch nieco się uspokoi.

''

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_exclusive/xvis.383b_green


Fiolet

Fiolet uznawany jest za kolor intelektualistów. Barwa ta pobudza intelekt i polecana jest przede wszystkim do wnętrz zamieszkiwanych przez uczącą się młodzież i osoby pracujące umysłowo. Wykazuje także działanie silnie wyciszające i uspokajające zatem najlepiej jeśli fioletowym akcentem we wnętrzu będzie dywan gdyż w przypadku zbyt dużych dawek tego koloru efektem może być ospałość. Kolor fioletowy idealnie sprawdzi się także w sypialni, w której zazwyczaj szukamy właśnie tego co może dać nam fioletowy dywan, czyli ciszy i spokoju.

''

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/63_purple

''

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/d762_dv


Niebieski

Niebieski, niezależnie od tonacji zawsze działa uspokajająco. Idealny dla osób zestresowanych, nerwowych, nadpobudliwych i dla każdego, kto pragnie w swoich wnętrzach odpoczywać, relaksować się i wyciszyć. Prawdopodobnie kolor niebieski zmniejsza uczucie głodu zatem można go także zastosować w kuchni lub jadalni osoby dbającej o linię. Z pewnością jest to kolor dobry dla sypialni, pokoju dziennego lub dziecięcego.

''

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_shaggy_-_wlochacze_1/63_l.blue


Brązy i beże

Brąz to kolor ziemi, drewna i ciepła. Wachlarz odcieni koloru brązowego pozwala stworzyć wnętrza przepełnione ciepłym, domowym klimatem. Brąz jako kolor natury zapewnia poczucie bezpieczeństwa, spokój i pozwala się odprężyć. Brązy warto łączyć ze sobą na zasadzie tonowych kontrastów, np. dywan w odcieniu czekoladowym na tle kremowych ścian lub w otoczeniu beżowych kanap i foteli.

''

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_recznie_wycinane/4397_mocca


Obecnie nowoczesności nie określa już jedynie stal i szkło. Nowoczesne wnętrza to także te nawiązujące do tradycji, przepełnione duchem przeszłości. A mostem łączącym w takim pomieszczeniu stare z nowym może być ciepły kolorystycznie dywan z motywem wzorniczym inspirowanym starymi koronkami.

''

http://www.dywany24.com/e-sklep/nowosci/i006a_gold


Jeśli ktoś lubi wnętrza na wskroś ciepłe ale ma dość wszechobecnych brązów i beży to alternatywą może być dywan w oryginalnym odcieniu smakowitego toffi lub rozgrzewającego cynamonu.

''

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_shaggy_-_wlochacze_1/63_toffi

''

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_shaggy_-_wlochacze_1/63_cinnamon


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!