baner03
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywany dla dzieci » Dywany dla dzieci

Dywany dla dzieci

Dywany dla dzieci. Każdy z nas chce stworzyć swojemu dziecku jak najlepsze warunki do rozwoju. Dbamy o nasze pociechy, przychylamy im nieba i ślicznie urządzamy ich pokoiki aby czuły się w nich dobrze i bezpiecznie.

Dywany dla dzieci Dywany dziecięce

Dywan jest nieodłącznym elementem dziecięcego pokoju.

Musi być kolorowy, miękki oraz zapewnić naszemu dziecku środowisko wolne od kurzu i roztoczy. Najlepiej więc spełni swe zadanie dywan syntetyczny, wykonany z uszlachetnionej przędzy polipropylenowej. Przędza syntetyczna jako produkt pozbawiony naturalnych składników nie jest pożywką zbyt atrakcyjną dla pleśni, grzybów oraz drobnoustrojów. Dywany syntetyczne łatwo poddają się zabiegom czyszczącym zatem utrzymanie ich w należytym porządku nie jest trudnym ani czasochłonnym zadaniem. Dywan syntetyczny w pokoju dziecka wystarczy odkurzyć raz dziennie i, w razie potrzeby, przeprać łagodnym środkiem do prania dywanów. Codzienne odkurzanie pozwala pozbyć się z dywanu kurzu a wraz nim także roztoczy.

Dużo trudniejszym zadaniem jest dobór odpowiedniego dla wieku i upodobań wzoru i koloru. Dzieci lubią gdy otaczają je ich bohaterowie z ulubionych bajek. Ale warto wziąć też pod uwagę fakt, że ich upodobania zmieniają się dość często. Dziewczynki dziś zachwycają się Hello Kitty ale już tydzień później na prowadzenie w rankingu faworyzowanych postaci może się wysunąć błękitnowłosa Ghoulia z serialu Monster High. Jeśli w związku z tym mamy problem z wyborem dywanu do pokoju naszego dziecięcia to dobrym rozwiązaniem może okazać się neutralny dywan, który przy odrobinie wyobraźni może nawiązywać do wielu wydarzeń czy miejsc znanych maluchom z kreskówek.

Mogą to być motylki, które pojawiają się w wielu bajkach. Dziecko widzi je też na ukwieconych łąkach gdzie bywamy z nim na spacerach czy w ulubionych książeczkach. Motylki są lekkie, kolorowe i radosne.

Dywan dla dziecka

 

Bądź wesołe misie, które zabiorą naszego malucha w fantastyczną podróż po świecie baśni.

Dywan dla dziecka

 

Chłopcu interesującemu się motoryzacją, marzącemu aby w przyszłości zostać kierowcą rajdowym spodoba się dywanik dzięki któremu będzie on mógł pobudzić wyobraźnię i poczuć się jak prawdziwy kierowca.

Dywan dla dziecka

 

Z kolei mały fan footballu zachwyci się kobiercem przypominającym boisko do piłki nożnej. Z pewnością wielką frajdę sprawi dziecku rozgrywanie na takim dywanie mini meczów z kolegami.

Dywan dla dziecka

 

Maluchom uwielbiającym kolorowe kreskówki do gustu przypadnie dywanik inspirowany disnejowskimi animacjami.

Dywan dla dziecka

 

Jeśli jednak nasze dziecko ma swoich ukochanych bohaterów i interesuje się nimi na wielu płaszczyznach to zapewnijmy mu jeszcze bliższy kontakt z jego ulubieńcami.

Dla miłośniczek japońskich anime świetnym wyborem może się okazać dywan z postacią dziewczynki rodem z mangi w centrum.

Dywan dla dziecka

 

Nie ma chyba na świecie dziecka, które przeszłoby obojętnie obok zabawnego Spogneboba Kanciastoportego. Spognebob nie jest może zbyt mądry ale cechuje go nadzwyczajny optymizm i przyjacielskie nastawienie do całego świata. Z pewnością jest to jeden z najpozytywniejszych bohaterów bajek dla dzieci.

Dywan dla dziecka

 

Dla fanów żółwika Sammiego czy Nemo mamy dywanik przedstawiający bohaterów podwodnego świata. Kolorowe rybki i koniki morskie to bohaterowie wielu bajek, których akcja toczy w morskich głębinach zatem taki dywanik zachwyci malucha, który co niedziela wymusza na rodzicach wizytę w zoo czy oceanarium.

Dywan dla dziecka

 

Dziecko do szczęścia potrzebuje tak naprawę niewiele. Najważniejsze są miłość i akceptacja rodziców oraz bodźce, które wywierają wpływ na jego rozwój. Dzieci są bardzo podatne na bodźce wzrokowe, dlatego tak ważną rolę w ich życiu odgrywają kolory. Na dziecięcy mózg działają one kilkakrotnie silniej niż na osobę dorosłą, dlatego maluch nie będzie czuł się dobrze w pokoju urządzonym w szarych tonacjach czy też w nowoczesnej bieli. Dorosły w szarym salonie odpocznie i się wyciszy, dziecko natomiast poczuje niepokój bądź strach. Dlatego przy wyborze dywanu nie zapominajmy o dobraniu odpowiednich kolorów.

Jeśli nasz maluch jest nadruchliwy warto zastosować w jego wnętrzu barwy, które pomogą mu się skupić i nieco wyciszyć. Dobrze w takich przypadkach działa kolor niebieski. To kolor wybitnie uspokajający i oferujący bogata paletę tonacji. Najlepiej jeśli będzie to ciepły błękit przywodzący na myśl letnie niebo bądź kolor morza w słoneczny dzień.

Dywan dla dziecka

 

Fiolet uznawany jest nie tylko za uspokajający ale też jest to barwa pomagająca w skupieniu się i nauce. Doskonale zatem spisze się w pokoju malucha mającego problemy z dłuższym skupieniem uwagi na jednej czynności, ale jeszcze lepiej sprawi się we wnętrzu zamieszkiwanym przez uczącego się intensywnie nastolatka.

Dywan dla dziecka

 

Barwą bardzo fajnie działającą na dzieci jest kolor pomarańczowy. Pomarańcz jest niezwykle energetyczny i jednocześnie łagodny. To chyba najlepszy kolor do dziecięcego pokoju gdyż budzi pozytywne emocje. Skorzystają na nim zarówno dzieci nieco flegmatyczne, którym doda energii, jak i te z nadpobudliwością, którym pomoże opanować wybuchy agresji. Pomarańczowy dywan, okraszony dodatkowo radosnym wzorem sprawi, że dziecko będzie wesołe i optymistycznie nastawione do wszelkich działań.

Dywan dla dziecka

 


Zielony nazywany jest kolorem nadziei. To barwa, która zapewnia pozytywne bodźce, ciepła optymistyczna. Zimą, niweluje chandry i depresyjne nastroje, spowodowane otaczającą nas bielą lub szarością nieba. Dziecko żyjące wśród soczystej niczym letnia trawa na łące zieleni zawsze będzie ufne, radosne i energiczne.

Dywan dla dziecka

 

 

Przejrzyj całą ofertę ślicznych dywanów dla dzieci.

Dywany dla dzieci Dywany dziecięce

Piękny dywan jest nieodłącznym elementem dziecięcego pokoju!


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!