baner06
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywany do dużych i małych przestrzeni » Dywany do dużych i małych przestrzeni

Dywany do dużych i małych przestrzeni

Wersja na urządzenia mobilne

Dywany do dużych i małych przestrzeni. Choć na rynku mieszkaniowym od kilku lat największym powodzeniem cieszą się niewielkie apartamenty o powierzchni od 40 do 50m2, to duże przestronne mieszkania nadal mają wzięcie. W każdym wnętrzu da się uwić przytulne gniazdko, które zapewni nam przyjemność mieszkania i odpoczynku w domowym zaciszu, niemniej w przypadku dużego metrażu można to zrobić z większym rozmachem. O ile, rzecz jasna nie ograniczają nas koszty.

Jaki dywan wybrać do dużego salonu, a jaki do małego?

Podstawowym kryterium wyboru jest rozmiar wnętrza i tu oczywistym wyborem jest duży dywan do dużego salonu, mały do małego.

Jednak czy nie można niewielkiego dywanu efektownie zaaranżować w dużym pomieszczeniu i na odwrót? Oczywiście da się to zrobić pod warunkiem, że wybór kobierca będzie przemyślny.

Jeśli pragniemy udekorować dywanem środek pokoju, miejmy na uwadze, że zbyt mały sprawi wrażenie zbyt krótkiej kołdry, co przyznajmy, nie prezentuje się zbyt efektownie. Niewielki kobierzec sprawdzi się za to świetnie w kąciku kawowym, pod ławą stojącą przy sofie lub w części jadalnianej pod stołem. Decydując się na dywan w centralnym punkcie dużego salonu, powinien on okrywać minimum 70% powierzchni podłogi.

W małym pomieszczeniu zdecydowanie lepiej wygląda dywan niezakrywający całej podłogi. Dzięki pozostawieniu części odkrytych wnętrze będzie sprawiało wrażenie większego. Wybór dywanu do małego salonu jest nieco trudniejszy niż do dużego, gdyż tu musimy zwracać baczniejszą uwagę na wzór kobierca.

Dywany do dużych i małych przestrzeni

www.dywany24.com/e-sklep/wyprzedaz/ant_817_brown

Jeśli marzymy o dywanie tradycyjnym, warto zwrócić uwagę na to, czy dywan będzie zastawiony meblami. Jeśli tak, dywan nie będzie mógł się zaprezentować w pełniej krasie, gdyż tego typu dywany efektownie eksponuje się jedynie wówczas, gdy mamy możliwość podziwiać je w całości.

Dywany do dużych i małych przestrzeni

www.dywany24.com/dywany_recznie_wycinane/prostokat2/yesemek_ii_bordo

Istotnym kryterium wyboru jest także wzornictwo dywanu. W dużych pomieszczeniach dobrze prezentują się bogato zdobione kobierce.

Dywany do dużych i małych przestrzeni

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_tradycyjne/yesemek_bordo

W mniejszych, zdecydowanie lepiej wyglądają dywany o raczej stonowanej oprawie graficznej.

Dywany do dużych i małych przestrzeni

www.dywany24.com/e-sklep/nowosci/inf_494a_dark_purple

Przy wyborze dywanu nie wolno zapominać o kolorach.

Niewielkie wnętrza wymagają jasnych kolorów. Szczególnie jeśli są niewystarczająco doświetlone. Tu dywan może naprawdę zdziałać cuda, a jeśli jeszcze dobierzemy go odpowiednio do kolorów ścian, będziemy mogli cieszyć się wyjątkowo pięknym wnętrzem.

Dywany do dużych i małych przestrzeni

www.dywany24.com/dywany_nowoczesne/prostokat/x.r_6365a_cream

Duże, przestronne pomieszczenia pozwalają puścić wodze fantazji, jednak tu również kolor ma niebagatelne znaczenie. Można w takim wnętrzu pokusić się nawet o czarny dywan

Dywany do dużych i małych przestrzeni

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_Shaggy_-_wlochacze_1/x.opti_8720a_black

Na czarny dywan można sobie jednak pozwolić tylko we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych. W tradycyjnych aranżacjach lepiej trzymać się utartych szlaków, które wcale nie muszą być nudne. W klasycznym, dużym salonie z powodzeniem może odnaleźć się nowoczesny włochacz w barwach ziemi.

Dywany do dużych i małych przestrzeni

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_shaggy_-_wlochacze_1/x.r_6365a_dark_brown

Pamiętajmy, że dywan ma nie tylko zapewnić ciepło naszym wnętrzom. On ma je również zdobić, zatem jeśli pragniemy, aby dywan spełniał wszystkie swoje zadania, musimy wybierać go rozsądnie.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!