baner03
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywany Heat-SetDywan

Dywany Heat-Set Fryz i Carving

Polipropylen jest najpopularniejszym tworzywem syntetycznym. To surowiec o szczególnych cechach i szerokim zastosowaniu. Producenci, dostosowując do niego odpowiednie receptury wytwarzają z polipropylenu pojemniki, strzykawki, folię, opakowania, zabawki, części do AGD. Jest także stosowany w przemyśle włókienniczym gdzie z polipropylenowej przędzy tka się tkaniny obiciowe i dywany.

Dywany Heat-Set

Dywany Heat-Set to doskonała alternatywa dla dywanów wełnianych. Utkane są z włókna polipropylenowego poddanego obróbce termicznej. Obróbka cieplna przędzy ma na celu wzmocnienie jej właściwości i nadanie jeszcze większej miękkości.

Heat-Set

Struktura tak uszlachetnionego włókna staje się ściślejsza i a dzięki temu jest jeszcze bardziej sprężysta i odporniejsza na ścieranie a w dotyku do złudzenia przypomina prawdziwą wełnę. W dywanach Heat-Set długość runa wynosi zazwyczaj do 14mm.

Heat-Set Frise

Dywan w przędzy Heat-Set Frise przypomina dywan wełniany. Dwie, lub więcej, nici polipropylenowe, skręcone ze sobą i poddane wysokiej temperaturze po uszlachetnieniu są pokarbowane jak prawdziwa owcza wełna.

Heat-Set Fryz

To włókna bardzo sprężyste, które wykorzystuje się z reguły na dywany typu Shaggy, gdyż sprężystość, wyższa niż w przypadku przędzy polipropylenowej, pozwala na zastosowanie długich, nawet do 7 cm włosów w runie dywanu. Nie tylko jednak Shaggy, gdyż z Heat-Set Frise produkuje się także dywany o runie wysokim na 14 mm.

Heat-Set Carving

Carving, czyli wycinanie to cecha szczególna tego typu dywanów. Bazą jest oczywiście nadal polipropylen, w tym wypadku ten uszlachetniony obróbką cieplną, czyli Heat Set. Istotną cechą tychże dywanów jest wyjątkowy wygląd jaki zawdzięczają efektownej metodzie wycinania runa.

Carving - dywany 3D

Wycinane wzdłuż linii wzoru zyskują efekt trójwymiarowości. Dywany wycinane, zwane czasem dywanami 3D sprawdzają się w pokojach dziecięcych.

Polipropylen

Przędza polipropylenowa jest rozciągliwa i bardzo sprężysta co pozwala dywanom z niej utkanym przez długi czas zachować swą pierwotna estetykę. Sprężystość to cecha niezbędna także do tego aby dywan opierał się skutkom codziennej eksploatacji.

Syntetyczne polipropylenowe włókno, w odróżnieniu od naturalnych, posiada strukturę zamkniętą nie wchłania zatem wody ani brudu. Barwniki, wtopione we włókno nie blakną ani się nie spierają. Jako syntetyk, który jest w pełni produktem chemicznym, polipropylen nie stanowi także pożywki dla moli, grzybów i pleśni, czyniąc dywany polipropylenowe atrakcyjnymi dla alergików.

Najwyższy, spośród wszystkich przędz syntetycznych, współczynnik przewodnictwa cieplnego pozwala stosować dywany polipropylenowe w pomieszczeniach, w których zastosowano ogrzewanie podłogowe.

Najczęściej spotykane dywany polipropylenowe to dywany typu BFC a średnia wysokość runa to 5 do 8 mm. Dywany typu BFC są także jednymi z najtańszych dywanów na rynku. Co jednak nie oznacza, że są to dywany kiepskiej jakości.

Polipropylen jest tworzywem, które nadaje się do wielokrotnego przetwarzania. Zużyte pojemniki czy tekstylia można powtórnie wykorzystać do produkcji np. materiałów budowlanych.

Kupując dywan Het-Set dbasz także o środowisko!


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!