baner05
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywany marokańskie » Dywany marokańskie

Dywany marokańskie

Wersja na urządzenia mobilne

Dywany marokańskie - kolekcja Marocco Po arabsku Al Maghreb Al Aksa, czyli kraina zachodniego krańca, a po polsku po prostu Maroko. Maroko to europejska nazwa kraju położonego w Afryce, między Oceanem Atlantyckim, Morzem Śródziemnym i Saharą. Od granicy Europy Maroko dzieli zaledwie 14 km.

Maroko słynie ze słonecznych plaż, dzięki którym w kraju prężnie rozwija się biznes turystyczny, Casablanki rozsławionej przez Humphreya Bogarta i Ingrid Bergman bohaterów filmu Casablanka, pysznej herbaty miętowej, gór Atlas i oczywiście długiej tradycji tkackiej.

Dywany marokańskie znane są na świecie od wieków, a swoją popularnością dorównują perskim i irańskim. Jako że Maroko to kraj, który przed wiekami można byłoby nazwać istnym tyglem kulturowym, każdy region w państwie posiada typową dla siebie symbolikę, kolorystykę oraz rodzaje węzłów.

Stylistyka dywanów marokańskich, w porównaniu z perskimi czy irańskimi, jest dość stonowana. Choć są one kolorowe i okraszone pięknymi, zazwyczaj geometrycznymi, wzorami na próżno szukać w nich przytłaczającego swym bogactwem wzornictwa. Dlatego dywany marokańskie lub te nimi inspirowane świetnie komponują się z nowoczesnymi aranżacjami, szczególnie minimalistycznymi. Doskonale także korespondują ze stylem Etno, ale szczególnie dobrze zgrywają się ze stylem skandynawskim, gdyż to właśnie ów nurt jest odpowiedzialny za popularność marokańskich kobierców.

Najbardziej bodaj znanym wzorem marokańskim jest tzw. marokańska koniczyna.

Dywany marokańskie - kolekcja Marocco

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/marocco_mk082b_white_

Motyw ten jest tak wdzięczny aranżacyjnie, że znajdziemy go na tkaninach przeznaczonych na domowe tekstylia, glazurze, tapetach i dywanach.

Dywany marokańskie - kolekcja Marocco

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/x.sar_l386b_beige

Wzór przywodzi na myśl czterolistną koniczynkę, stąd też można wysnuć wniosek, iż jest to motyw mający zapewnić szczęście i powodzenie w każdej dziedzinie życia.

Dywany marokańskie - kolekcja Marocco

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/marocco_ml887a_gray

Motyw koniczyny jest niezmiernie popularny w świecie arabskim. Znajdziemy go w każdym niemal domu zamieszkanym przez wyznawców Allaha, w meczetach oraz na licznych pamiątkach przywożonych w Azji czy Afryki.

Dywany marokańskie - kolekcja Marocco

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/marocco_white1

Marokańska koniczyna jest także inspiracją dla europejskich projektantów dywanów i mniej lub bardziej zgeometryzowane jej formy są ozdobą naszych pięknych dywanów.

Dywany marokańskie - kolekcja Marocco

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/marocco_ml890a_gray

Typowa dla wzornictwa marokańskiego jest także geometria. Z tego powodu dywany inspirowane Marokiem są doskonałym dodatkiem do nowoczesnych wnętrz młodzieżowych.

Dywany marokańskie - kolekcja Marocco

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/marocco_ml885b_black

Ciepłe i puszyste są również efektowną ozdobą współczesnych salonów.

Dywany marokańskie - kolekcja Marocco

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/marocco_ml891a_gray

Dywany marokańskie - kolekcja Marocco - zobacz wszystkie w naszym sklepie internetowym:

www.dywany24.com/sklep_internetowy/dywany_marokanskie

Technologia wykonania: Dywany Maroko wyróżniają się gęstym włosiem 2200gr/m2 typu Frise o wysokości runa 10 milimetrow. Włókna polipropylenowe (PP) Frise mają doskonałą miękkość i sprężystość dzięki uszlachetnieniu termicznemu, a za sprawą swojej perełkowatej faktury przypominają ręcznie tkane dywany wełniane. Nie odkształcają się, wyróżniają się również wysoką odpornością na ścieranie i są łatwe do utrzymania w czystości. Kolekcja Maroko to szeroka gama stylowych modeli wyróżniających się nowoczesnym, geometrycznym wzornictwem w stonowanych kolorach szarości, beżów, brązów, zieleni i niebieskości. Dostępne są w pełnej palecie rozmiarów. Sprawdzą się jako efektowny do salonu czy sypialni, które do każdego wnętrza wprowadzą estetyczny wygląd.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!