baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Dywany w odcieniach szarości » Dywany w odcieniach szarości

Dywany w odcieniach szarości

Szary, ponury dzień. Szare, pochmurne niebo. Szara rzeczywistość.

Szary kolor przez lata uchodził za synonim nudy, jednostajności i beznadziei ale też pokory i uległości zakazującej wychodzenia przed szereg. Bardzo dobrze, że designerzy i dekoratorzy wnętrz docenili potencjał tej wyjątkowej barwy, która chyba jako jedyna może się poszczycić wybitną umiejętnością harmonijnego dopasowywania się do każdego koloru.

Co prawda psycholodzy kolorów twierdzą, iż w zależności od osobowości szary może albo pobudzać albo oddziaływać na człowieka niekorzystnie, pesymistycznie. Jednak my tutaj mówimy o dywanie. Szarym dywanie, który niezależnie od odcienia szarości zawsze będzie działał pozytywnie dzięki swej miękkości i ciepełku jakie poczujemy pod stopami za każdym razem gdy na nim staniemy.

Dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/i005a_gray


Uniwersalna bezkonfliktowość szarości pozwala na efektowne komponowanie jej we wnętrzach czyniąc z nich eleganckie i gustowne pomieszczenia, w których każdy poczuje się dobrze.

Szare dywany na podłogach, zawsze prezentują się wyjątkowo efektownie i stylowo. Kolor ten kojarzony jest raczej z nowoczesnością ale doskonale radzi sobie także we wnętrzach aranżowanych tradycyjnie.

Szary kolor jest swego rodzaju vipem wśród barw. Szlachetny niczym rasowy błękitno krwisty arystokrata, nie narzuca się, nie tworzy dyktatury we wnętrzu. Pozwala skupić się na innych detalach. Jednak działając w tle, nasyca i akcentuje barwy spokojniejsze oraz łagodzi intensywność i agresję tych bardziej energetycznych.

Szary dywan z wzorem przedstawiającym delikatne, koronkowe sploty kryje w sobie ogromny potencjał. Można go zastosować w romantycznym pokoju dziewczęcym, w salonie pełnym antyków, nowocześnie podkreślając klimat przeszłości. A w nowoczesnym, minimalistycznym lofcie koronkowy, szary dywan sprawi, że wyrafinowana współczesność zostanie zbalansowana nostalgicznym, oryginalnym wzorem o emocjonalnym przesłaniu.

''

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/i006a_gray


Niczym czarno białe zdjęcie kręgów na wodzie ten dywan sprawi frajdę i amatorom czarno białych zdjęć lub otwartym na nowości miłośnikom wodniactwa. Współczesna, niebanalna grafika, modny kolor i mięciutkie runo. Podobnie jak większość dywanów w kolorze gray także ten ładnie skomponuje się z każdym kolorem mebli, ścian czy bibelotów. Warto jednak pamiętać, że aby ustrzec się monochromatyczności i nudy trzeba kolor szary otaczać żywymi barwami.

''

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/i007a_gray


Miłośnikom staroci oraz bywalcom pchlich targów nic nie sprawi większej frajdy niż dywan przywodzący na myśl stary, nadgryziony zębem czasu dokument. Nie tylko wzór dywanu jest wyjątkowo nietuzinkowy bo i kolorystycznie odbiega on od przyjętych standardów. Ten, niezaprzeczalnie bardzo oryginalny, dywan zapewni wnętrzu przyjemny, przepełniony duchem przeszłości, klimat. To kobierzec, który na zasadzie kontrastu świetnie odnajdzie się także w młodzieżowym, na wskroś nowoczesnym wnętrzu.

''

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/g850b_gray


Szarość pozbawiona jest tej specyficznej nachalności jaką cechują się, tak modne w ostatnim czasie, żywe jaskrawe kolory. Nie jest też ponura i przygnębiająca jak jednostajne, niezależnie od tonacji biel i czerń. Bogactwo odcieni pozwala na tworzenie ciekawych kompozycji z wykorzystaniem wyłącznie koloru szarego.

Jednak decydując się na tylko jeden kolor we wnętrzu trzeba to robić umiejętnie, a najlepiej przy pomocy fachowca.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!