baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Idealny dywan » Idealny dywan

Idealny dywan

Każdy, kto już jest posiadaczem lub planuje zakup dywanu chciałby aby jego kobierzec był idealny. Doskonały pod względem aranżacyjnym, jakościowym i użytkowym. Jak wybrać dywan, który spełni wszystkie te wymagania?

Często czytając opisy znajdujące się pod dywanem możemy znaleźć taką oto formułkę – dywan będzie pasował do każdego wnętrza. Otóż nie. Nie każdy dywan będzie pasował do każdego wnętrza i nie każdy dywan spełni nałożone na niego „obowiązki”.

Dywan musi być być dopełnieniem wnętrza. Kropką nad „i”.

Dywan wybieramy przede wszystkim pod kątem zgodności stylizacyjnej. We wnętrzach nowoczesnych możemy pokusić się o kontrasty. W obydwu przypadkach musi on odpowiadać zarówno naszym gustom jak i potrzebom pomieszczenia. Bo z dywanem jest trochę jak z ubiorem. Możemy być ubrani ze smakiem i gustownie lub kiczowato i nieodpowiednio do sytuacji. A dywany mówią. Opowiadają o tym co mieszkańcy danego domu lubią, jakie są ich upodobania ale przede wszystkim mówią nam o ich smaku i wyczuciu stylu.

We wnętrzu urządzonym tradycyjnie, gdzie zarówno barwy jak i sama stylizacja są stonowane i pozbawione ekstrawagancji nie będzie miejsca na dywan nacechowany nowoczesnością, abstrakcją, ostrością barw. Niestety można się czasem spotkać z wnętrzami, w których dywan bardziej straszy niż zdobi psując tym samym całościowy odbiór pomieszczenia. W przypadku wnętrz tradycyjnych lepiej trzymać się standardów i nie układać krzykliwego, jaskrawozielonego Shaggy pośród antycznych mebli, pozłacanych kandelabrów i innych podobnych im bibelotów.

Nowoczesne stylizacje są bardziej elastyczne.

Tutaj możemy sobie pozwolić zdecydowanie na więcej. W oryginalnie zaaranżowanym pomieszczeniu, pełnym nowatorskich rozwiązań i niecodziennych sprzętów nie razi nawet, odpowiednio dobrany, dywan z tradycyjnym wzorem.

Jakość dostępnych na rynku dywanów jest bardzo różna. Od najtańszej, masowo produkowanej chińszczyzny aż po markowe dywany tkane z najwyższej jakości przędz. Ale czy zawsze musimy kupować najdroższy z dywanów aby służył na długo i cieszył oczy przez cały czas użytkowania?

Wszystko zależy od pomieszczenia, w którym znajdzie on swoje miejsce.

Narażone na najszybsze zużycie są dywany w przedpokoju, salonie, jadalni i kuchni. W tych miejscach dywan musi prezentować najwyższą jakość, wyrażoną w wytrzymałości na ścieranie, sprężystości przędzy, trwałości kolorów oraz odporności na zabrudzenia. To pomieszczenia, w których występuje największe natężenie ruchu oraz najwyższe zagrożenie zabrudzeniem. To także miejsca, w których warto dwa razy przemyśleć kolor, wysokość runa oraz możliwość częstego czyszczenia.

Choć zawsze warto stawiać na najwyższą jakość to są wnętrza, w których możemy nieco przymknąć na nią oko. Sypialnia jest jednym z nich. Tutaj nie przebywamy zbyt często, nie jadamy, nie biegają nam dzieci a jeśli już, to nie tak często jak w salonie. W sypialni każdy dywan ma szansę na dłuższe życie.

Pamiętajmy, że nawet najpiękniejszy dywan
może przyczynić się do zepsucia całej aranżacji wnętrza.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!