baner06
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jak dbać o dywan Shaggy / Włochacz?

Wersja na urządzenia mobilne

Włochacze to niewątpliwie jedne z efektowniejszych dywanów. I najprzyjemniejszych. Ich długie runo pieści stopy, zapewniają oryginalny wygląd naszym wnętrzom, są świetnymi izolatorami ciepła oraz doskonale sprawdzają się jako izolatory akustyczne.

Mimo tak wielu zalet całkiem spora grupa osób podchodzi do nich nieufnie, a powodem są starania utrzymania ich w czystości.

Czy rzeczywiście dywan Shaggy sprawia problemy w tej dziedzinie?

Prawdą jest, że posiadanie dywanu Shaggy wiąże się z nieco większym nakładem pracy niż w przypadku dywanów z krótszym runem.

Włochacze to niewątpliwie jedne z efektowniejszych dywanów

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/x.opti_8720a_black

Odkurzanie

O ile każdy inny dywan możemy odkurzyć raz na kilka dni, o tyle dywan Shaggy należy odkurzać codziennie. Długi włos sprzyja zabrudzeniom, piasek, kurz, wlosy i wszelkie inne nieczystości osiadają głębiej, dlatego odpuszczenie sobie odkurzania choćby na jeden dzień sprawia, że zabrudzenia utkną u nasady włosa i odkurzaczowi będzie trudniej je wydobyć.

Codzienny rytuał można sobie odpuścić, jeśli nasz Shaggy leży w niezbyt eksploatowanej sypialni czy innym rzadko używanym wnętrzu. Jeśli natomiast zdecydowaliśmy się na włochacza w salonie, a dodatkowo mamy dzieci i zwierzęta, odkurzanie każdego dnia jest niezbędne.

Odkurzanie powinno odbywać się albo przy użyciu szczotki trzepiącej, albo zwykłej ssawki ze schowaną szczotką. Wysunięte szczotki plączą włos i utrudniają odkurzanie. Dywan Shaggy należy odkurzać najpierw z włosem, co pozwoli uniknąć odskakiwania drobinek piasku od dna dywanu, dzięki czemu większą ich ilość usuniemy. Później należy odkurzyć dywan pod włos, usuwając resztki zanieczyszczeń.

Włochacze to niewątpliwie jedne z efektowniejszych dywanów

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/micro_5330_beige

 

Trzepanie

Jeśli nie posiadamy nowoczesnego odkurzacza ze szczotką trzepiącą, niezbędne jest przetrzepanie dywanu przynajmniej raz w miesiącu. Zimą dywanowi Shaggy dobrze zrobi także wytrzepanie go sposobem naszych babć – na śniegu. Układamy wówczas dywan włosem do śniegu i intensywnie pracujemy trzepaczką. Warto przy tej okazji nadmienić, że ta metoda dobrze sprawdza się również podczas pielęgnacji dywanów z krótkim runem.

Co daje taki sposób trzepania? Podczas trzepania na trzepaku kurz wydobywający się z dywanu wzbija się w powietrze, część opada na ziemię, część wraca na dywan Dywan ułożony runem do śniegu oddaje kurz śniegowi, ten staje się cięższy i zostaje na śniegu. Nieco przymoczone włókna runa, odzyskują swoją sprężystość i blask. Dodatkowym atutem trzepania dywanów na śniegu jest niska temperatura, która zabija roztocza. Po takim zabiegu dywanu nie należy wnosić od razu do domu. Warto go zostawić na mrozie, aby wysechł, a mróz miał szanse popracować jeszcze nad niedobitkami niemiłych pajęczaków.

Włochacze to niewątpliwie jedne z efektowniejszych dywanów

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_shaggy_-_wlochacze_1/x.r_6365a_light_tile

 

Pranie

Dywany Shaggy, podobnie jak wszystkie inne dywany mogą być wykonane z włókien sztucznych lub syntetycznych, albo naturalnych. I to przede wszystkim od surowca zależy czy i jak możemy go prać.

Producenci co prawda ostrzegają przez zamoczeniem dywanów, ale nie tyle o samo przemoczenie chodzi, ile o niemożność przewidzenia jak zachowają się włókna, oraz barwniki, którymi zostały potraktowane w procesie produkcyjnym, po użyciu nieznanych producentom środków chemicznych. Z tego powodu do dywanów Shaggy polecane są środki do prania dywanów na sucho. Niemniej, w internecie można znaleźć opinie osób, które odważnie poddają swoje włochacze zabiegom piorącym karcherem, bądź innym polegającym na całkowitym jego zamoczeniu. Mimo ich pozytywnych opinii warto mieć na uwadze, że producenci nie polecają takich metod, zatem w razie skurczenia się dywanu, odbarwienia czy innych uszkodzeń powstałych na skutek przemoczenia, nie ma co liczyć na uznanie gwarancji. Jeśli nasz Shaggy wymaga solidnego prania najlepiej zdać się na doświadczenie firmy piorącej i oddać dywan w ich ręce.

Włochacze to niewątpliwie jedne z efektowniejszych dywanów

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/shaggy_63_lila

 

Czy warto mieć dywan Shaggy?

Oczywiście, że warto. Dywany Shaggy są bowiem jednymi z najefektowniejszych dywanów i przy odpowiedniej dbałości mogą nam służyć przez lata, ciesząc oczy swym wyglądem i stopy przyjemną miękkością.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!