baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Jak wybrać dywan?Dywan

Jak wybrać dywan? Co musisz wiedzieć zanim kupisz dywan?

Jak wybrać dywan? Co musisz wiedzieć zanim kupisz dywan? Dywan to taki element wystroju wnętrza, który zawsze tworzy w nim ciepłą atmosferę. Ale dywanu nie wybieramy jedynie pod kątem temperatury jaką zapewni naszym stopom, choć to oczywiście także nie jest bez znaczenia. Jakie więc powinien spełniać kryteria aby był zakupem trafionym, cieszył nas i przede wszystkim służył nam jak najdłużej?

Kwestią, którą trzeba przemyśleć sobie w pierwszej kolejności to miejsce, w którym miałby się znajdować. Od tego bowiem zależy jaki wybierzemy rodzaj kobierca, kolor, rozmiar czy wzór. Poznajmy zatem pokrótce rodzaje dywanów oraz główne zasady ich aranżacji we wnętrzu.

 

Rodzaje

Shaggy to dywany z długim, od 3 do nawet 8 cm długości, włosem. Są piękne, miękkie i ciepłe. Oryginalnie ozdobią każde wnętrze lecz nie w każdym się sprawdzą.

dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/1053_carmel

Exclusive są zazwyczaj, choć nie zawsze, dywanami długowłosymi. Od typowych Shaggy odróżnia je użyty w nich rodzaj przędzy. Wykonane albo całkowicie z wiskozy, albo z wiskozy z domieszką przędzy polipropylenowej zachwycają lśniącym runem i wyjątkową miękkością. W dotyku przypominają jedwab. Są szykowne i bezsprzecznie luksusowe.

.

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_exclusive/5333_black

Heat-Set/Heat-Set Frise są miękkie, grube, puszyste i bardzo miłe. Wykonane są z uszlachetnionej przędzy polipropylenowej i, zarówno w dotyku jak i pod względem ciepła dostarczanego stopom, przypominają dywany z naturalnej wełny. Są bardzo odporne na ścieranie i odgniatanie.

Czarny dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/2642_black

PP BCF to dywany o krótkim runie, bardzo wygodne w użytkowaniu. Łatwo utrzymać je w czystości, bezproblemowo się je odkurza i pierze. Praktyczne i niedrogie mają duże grono wiernych fanów.

Dywan PP

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_tradycyjne/pp_rozeta_bez

 

Wzory

Dywany jednolite sprawdzają się w każdym wnętrzu. Pozytywną cechą dywanów bez wzorów jest to, iż odpowiednio dobrane kolorystycznie, nie przeszkadzają w aranżacji, nie narzucają żadnego kierunku i dogadują się właściwie z każdym stylem. Wybierając dywan jednolity należy uważać właściwie jedynie na to aby wnętrze nie stało się monochromatyczne.

Dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/63_blue

Dywany tradycyjne to bogactwo wzorów i kolorów. Zazwyczaj, na wschodnią modłę, posiadają punkt centralny zwany medalionem oraz otok. Dywany tego typu przeznaczone są do wnętrz klasycznych choć w ostaniach latach zauważa się trend łączenia nowoczesnych aranżacji z kobiercami o orientalnych charakterze.

Yesemek

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_tradycyjne/yesemek_iii_owal_bordo

Dywany Carving są dywanami szczególnie ciekawymi. Efekt 3D, nadany im dzięki metodzie wycinania runa wzdłuż wzoru, zdobi zarówno dywany nowoczesne jak i niektóre tradycyjne. Trójwymiarowe bywają także dywany ekskluzywne, ale tutaj efekt przestrzenności jest wynikiem łączenia różnych przędz o rozmaitej długości włosa.

Dywan Firefox :)

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/7130_owal_brown

Dywany nowoczesne charakteryzują się współczesnym wzornictwem opartym na abstrakcji i geometrii. W nowoczesnych kobiercach spotkamy zaskakujące kontrasty barwne, ciekawą kolorystykę, poczynając od barw bardzo żywych i energetycznych aż po głęboką czerń.

Fioletowy dywanik

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/3708_owal_dv

Dywany Vintage to kobierce celowo postarzone. Powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie coraz popularniejszych stylizacji aranżacyjnych nawiązujących do minionych epok.

Vintage

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/al_g841c_white

Dywany sznurkowe są płasko tkane i przez to pozbawione runa. Nie są miękkie i puszyste ale przyciągają uwagę interesującym wzornictwem i stonowaną kolorystyką.

Sznurkowy dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_sznurkowe/x.flor_20280_silver

 

Zobacz także:

Jaki dywan w jakim wnętrzu?

Jaki dywan


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!