baner03
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Jaki dywan w jakim wnętrzu? » Jaki dywan w jakim wnętrzu?

Jaki dywan w jakim wnętrzu?

Jaki dywan w jakim wnętrzu? Dywan to taki element wystroju wnętrza, który zawsze tworzy w nim ciepłą atmosferę. Ale dywanu nie wybieramy jedynie pod kątem temperatury jaką zapewni naszym stopom, choć to oczywiście także nie jest bez znaczenia. Jakie więc powinien spełniać kryteria aby był zakupem trafionym, cieszył nas i przede wszystkim służył nam jak najdłużej?

 

Salon

Salon to miejsce szczególnie eksploatowane przez domowników. Dywan w tym wnętrzu powinien cechować się dużą odpornością na ścieranie i sprężystością pozwalającą uniknąć zadeptania. Musi też pozwalać na sprawne usuwanie z niego brudu. Jeśli w salonie często przebywają dzieci i zwierzęta lepiej nie ozdabiać go długowłosym kobiercem.

Dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/501_gray

 

Jadalnia

Dywan w jadalni musi być przede wszystkim praktyczny. Wybierając dywan, który rozłożymy pod jadalnianym stołem miejmy na uwadze to, że mogą mu się przydarzyć najróżniejsze wypadki. W związku z tym odradza się kobierce typu Shaggy. Do jadalni polecane są dywany wzorzyste, o sprężystym, krótkim runie, odpornym na zagniatanie i cechujące się łatwością czyszczenia.

Dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_sznurkowe/x.flor_20201_champ

 

Sypialnia

To chyba jedyne wnętrze w całym domu gdzie dopuszczalna jest całkowita dowolność. Jest to miejsce najmniej deptane a dywanowi nie zagraża nadmierne zabrudzenie. Dywan w sypialni, poza dopasowaniem stylizacyjnym, nie musi spełniać właściwie żadnych specjalnych warunków.

Sypialnia

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_exclusive/sad_408_brown

 

Pokój dziecięcy

W pokoju zamieszkanym przez dzieci zazwyczaj stawiamy na barwę i ekspresję, dlatego dywany dziecięce są bajecznie kolorowe i ciekawe wzorniczo. Od kolorystyki jednak istotniejsze jest to aby dywan dla dziecka był bezpieczny, opatrzony właściwymi atestami, elektrostatyczny, odporny na pleśń i łatwo poddawał się zabiegom czyszczącym.

Dywanik

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_dla_dzieci/572_green1

 

Dywan na trakcie

Dywan, po którym dużo się chodzi powinien być ciężki i gruby. Nie może się przesuwać ani przemieszczać. Jeśli jednak pomimo sprej wagi dywan przesuwa się na śliskiej podłodze, można go podkleić w kilku miejscach specjalną taśmą.

 

Dywan w centrum

Wzorem skupionym wokół centralnego medalionu cechują się głównie dywany tradycyjne. Obok bogatego i bardzo precyzyjnego wzoru w tej właśnie wysmakowanej symetrii zawiera się cała uroda orientalnego kobierca. Decydując się na dywan tradycyjny miejmy zatem na uwadze, iż zakrywanie cech podkreślających jego urodę mija się celem, którym z reguły jest ozdoba wnętrza. Jeśli nasze wnętrze nie pozwala na wyeksponowanie piękna orientalnego wzornictwa lepiej wybrać dywan o nieregularnym wzorze zapewniającym pewną dowolność w ustawieniu mebli.

Klasyka

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_tradycyjne/yesemek_iii_braz

 

Rozmiar ma znaczenie

Podczas wyboru dywanu trzeba także przemyśleć sobie jego rozmiar. Jeśli jakiś dywan wyjątkowo nam się podoba ale sklep nie zapewnia bądź nie ma w tej chwili na stanie odpowiedniego rozmiaru, zamiast kupować ten, który jest dostępny lepiej poczekać na uzupełnienie oferty. Mały dywan w dużym wnętrzu wygląda podobnie jak za ciasne ubranie na ciele. Po prostu nie pasuje i sprawia, że wnętrzu czegoś brakuje.

Za duży dywan, szczególnie taki gdzie efektowny wzór ginie pod meblami także nie zapewni wnętrzu oczekiwanego efektu. Zbyt duży dywan może przytłoczyć pomieszczenie i wizualnie je pomniejszyć.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!