baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Kolorowe dywany » Kolorowe dywany

Kolorowe dywany

Kolorowe dywany. Lato to czas wakacji i urlopów. Niektórzy spędzą je wylegując się na słonecznych plażach lub wędrując po górach. Innych, słoneczne dni inspirują do zmian dekoracji i wystroju w swoich domach. Dla większości z nas zwieńczeniem remontu i dopełnieniem odświeżonego wnętrza jest nowy dywan. Jak dobrać go odpowiednio aby harmonijnie dopełniał pięknie odświeżone wnętrze, służył nam długo i cieszył właściciela.

Kolory we wnętrzach to akcent mający ogromny wpływ na samopoczucie mieszkańców i chęć przebywania w pomieszczeniu, na jego ogólny odbiór oraz harmonię mającą sprzyjać wyciszeniu bądź pozytywnemu pobudzeniu.

''

Jak komponować kolory aby nasze mieszkanie było przyjemne i eleganckie?

Najbezpieczniejsze są połączenia barw neutralnych czyli bieli i czerni z innymi kolorami, choć nawet bezpieczna, neutralna barwa nie zawsze harmonijnie zgrywa się z każdym kolorem.

Od kilku lat niezwykle modny jest kolor fioletowy i wszystkie jego odcienie. Wcześniej obawiano się fioletu we wnętrzach i nie bardzo wiedziano jak go łączyć z innymi kolorami. Fiolet przez lata nie istniał dla wnętrz jednak dostrzeżono w końcu jego ogromny potencjał i nieprzeciętna urodę pomieszczeń, w których się rozgościł.

''

Fiolet, zarówno ciemny jak i jasny świetnie prezentuje się w połączeniu z bielą. Doskonale sprawdza się także w pokojach dziecięcych gdyż to kolor, który pobudza intelekt i sprzyja skupieniu podczas nauki. W połączeniu z ciemnymi bądź zupełnie czarnymi meblami trzeba fiolet dobierać ostrożnie. Jeśli chcemy nadać wnętrzu klasy i szyku sprawdzi się odcień indygo. Jeśli natomiast pragniemy nasz ciemny pokój ożywić i rozjaśnić wówczas wybierzmy fiolet w odcieniu liliowym.

''

Czerwień już jakiś czas temu została oswojona we wnętrzach i nadal jest barwą bardzo modną i chętnie stosowaną. W połączeniu z bielą podkreśla jej królewskość i nieskazitelną czystość. Biel z kolei oddziałuje na kolor czerwony wyciszając go dzięki czemu łagodzi jej agresję. A w duecie z kolorem czarnym czerwony dywan nabierze głębi i odsłoni swój zmysłowy czar.

Zieleń, szczególnie ta jasna i mocno nasycona jest barwą radosną i żywą. Idealnie skomponuje się z bielą ścian i mebli. Skomponowana z kolorem czarnym rozświetli pomieszczenie i zadziała energetycznie. Zielony dywan przywodzi na myśl letnią łąkę dlatego idealnie pasuje do osób lubiących wypoczywać na łonie natury. Jeśli chcesz aby w Twoim domu panowało wieczne lato kup zielony dywan.

''

Kolorowe dywany bardzo dobrze łączą się także z szarością. W przypadku szarych ścian sprawdzi się właściwie każdy barwny dywan gdyż szarość wyjątkowo dobrze dogaduje się ze wszystkimi kolorami. A każdy z nich wpływa na pozytywny odbiór szarości nadając szarym ścianom głębi i podkreślając ich gustowną szlachetność. I odwrotnie. Szary dywan idealnie zgra się z kolorowymi ścianami.

''

Żółty i pomarańczowy to kolory niebywale energetyczne i ciepłe. Ich temperatury nie jest w stanie wyciszyć żadna inna barwa zatem jeśli chcecie ocieplić swoje wnętrza to postawcie na dywany w tych właśnie kolorach.

''

Niezwykle istotna w doborze kolorów jest spójność. Zasadniczo o wyborze barw w naszych wnętrzach decydują osobiste preferencje jednak istotą jest zawsze konsekwencja i harmonia i współdziałania. Bardzo łatwo jest dać się ponieść i przekroczyć granice zarówno rozsądku jak i dobrego smaku. Bywa, że w zatracając się w kolorowym szaleństwie zmieniamy nasze wnętrze w barwny jarmark, na którym koniec końców zaczynamy czuć się przytłaczająco rozdrażnieni.

''

Inną grupą barw są wszystkie odcienie brązów i jego pochodne. Tutaj już nie zaszalejemy kolorowo gdyż te kolory wymagają nieco innego traktowania. Brązy zazwyczaj stanowią bazę dla klasyki i dlatego w tradycyjnym wnętrzu nie będzie dobrze wyglądał krwisto czerwony lub wściekle fioletowy dywan. Do tradycyjnych wnętrz pasują kolory stonowane, wyciszone i odrobinę zgaszone.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!