baner05
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Luksusowe dywany » Luksusowe dywany

Luksusowe dywany

Wersja na urządzenia mobilne

Luksusowe dywany. Z definicji luksus to nadmiar zbytkownych, niekoniecznie potrzebnych do życia rzeczy bądź usług. Produkty luksusowe to towary wysokiej jakości, drogie i trudne do zdobycia, ponadprzeciętne i dostępne wyłącznie dla wąskiej grupy odbiorców.

W przeszłości wiele dzisiejszych przedmiotów codziennego użytku, takich jak pralka automatyczna, telewizor, z czasem też komputer było luksusowym dodatkiem do życia. Jeszcze wcześniej także dywany były towarem luksusowym. Dziś to wszystko jest powszechnie dostępne, ale czy to znaczy, że nie są to już rzeczy luksusowe?

Luksus to dziś pojęcie odbierane dość subiektywnie i postrzegane nieco inaczej niż kiedyś. Obecnie za towar luksusowy z pewnością uznaje się produkty wysokojakościowe. Tak więc dywan w rzeczy samej może być luksusowy. I wcale nie musi to być dywan ręcznie utkany z wełny owiec zagrożonych wyginięciem. Współczesna technologia pozwala nam cieszyć się luksusem produkowanym maszynowo, a jednocześnie wysokojakościowym.

Dywany ekskluzywne znajdujące się w naszej ofercie z pewnością zasługują na miano luksusowych. Pracuje na to przędza użyta do ich utkania, sama technika tkacka oraz czar, jaki te dywany roztaczają we wnętrzu.

Dywany ekskluzywne utkane są z wiskozy. Wiskoza to włókno pozyskiwane z celulozy drzewnej lub bawełnianej. Jest to włókno sztuczne, które posiada wiele cech włókien naturalnych, doskonale naśladuje jedwab, bawełnę czy wełnę. Od włókien naturalnych różni i ją to, że jest bardziej wytrzymała na czynniki niesprzyjające tym naturalnym. Wiskozę wykorzystuje się do produkcji sztucznego jedwabiu. Jedwabisty połysk, delikatna miękkość i wrażenia dotykowe pozwalają wiskozie fenomenalnie imitować naturalny jedwab.

Luksusowe dywany

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/nevada_m20_gray

Jedwabisty połysk i miękkie, niesamowicie przyjemne w dotyku runo to jednak nie jedyny rodzaj luksusu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu na miano luksusowych zasługiwały jedynie dywany orientalne, popularnie zwane tureckimi lub perskimi. Obecnie nie jest to już towar dedykowany wąskiej grupie odbiorców ani nie są one już tak koszmarnie drogie, jak jeszcze 30 lat temu. Dziś orientalne ciepło pod stopami można sprawić sobie w każdej chwili i stąpać po luksusowym dywanie tradycyjnym każdego dnia.

Luksusowe dywany

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_tradycyjne/yesemek_ov_braz

Producenci współczesnych dywanów orientalnych zapewniają już nie tylko miękkie i grube runo, ale też starają się, aby dywan był zachwycający w każdym wymiarze. Dzięki metodzie carvingu, czyli specjalnej technice wycinania runa, możemy dziś cieszyć się luksusowymi dywanami tradycyjnymi w trójwymiarze, gdzie wzór jest przestrzenny a detale bardziej widoczne.

Czy nowoczesny dywan może być luksusowy? Oczywiście. Elitarność nie jest zarezerwowana wyłącznie dla jedwabiu i tradycji. Nowoczesne dywany mogą z powodzeniem konkurować z opisywanymi wyżej na polu komfortu i wysokiej jakości. Grube, miękkie i ciepłe kobierce to dziś nie tylko designerskie wzornictwo, ale też precyzja wykonania i wysoka klasa materiałów użytych do ich powstania. Zatem miłośnicy nowoczesności także mogą poczuć, jakim luksusem jest posiadanie dywanu.

Luksusowe dywany

www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/alanya_g343e_beige

 


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!