baner03
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Meble i dywany » Meble i dywany

Meble i dywany

Czasem, pomimo tego, że wydaliśmy majątek na remont, nowe meble i dodatki odnosimy wrażenie, że coś jest nie tak jak powinno. Regał robiony na zamówienie powinien stanowić naszą dumę a okazuje się że przytłacza swoją monotonią nawet gdy ustawimy na nim barwne bibeloty. Nie wiemy o chodzi, przecież wszystko powinno grać a jest wręcz przeciwnie. W atmosferze wnętrza czuć coś nieuchwytnego, trudnego do sprecyzowania. No niby ładnie ale... to coś.

Bardzo często popełniamy aranżacyjny błąd polegający na pomijaniu barwy drewnianych mebli. Z reguły dzielimy je na jasne i ciemne. A ich kolory i nasycenie mają ogromny wpływ na końcowy efekt. Zasadniczo dywan dobieramy raczej do stylu umeblowania i barwy ścian nie biorąc pod uwagę barwy mebli czy drewnianej podłogi.

Nowoczesne trendy wnętrzarskie poprzez swoją siłę oddziaływania sprawiły, że w wielu stylach zapanowała jasność. Z tego powodu buk cieszy się sporym powodzeniem już od dawna i nic nie zapowiada zmiany jak na razie. Buk jest jasny. Nasycony przyjemnym ciepłem, potrafi zagarnąć dla siebie całą przestrzeń w pomieszczeniu lub domu.

Aby nieco ostudzić jego nadopiekuńczość można go połączyć z chłodem barw na ścianach, tapicerki meblowej i dywanu, np. zimnym błękitem, przygaszoną bielą lub écru. Łącząc bukową podłogę z kosmatym dywanem w kolorze écru pozwolimy na ochłodzenie bukowej dominacji. Jednak ciepło dywanu shaggy nie pozwoli na całkowite wystudzenie wnętrza. Meble tapicerowane, które zadziałają równie korzystnie jak włochaty dywan, powinny być w jasnych ale raczej zimnych tonacjach, łamanych mocniejszymi akcentami. Kremowa kanapa a na niej niebieskie czy granatowe poduchy, lub niebieskie krzesła wokół bukowego stołu. Parę dodatków o żywej, ostrej kolorystyce dopełni finalny efekt.

Dużym powodzeniem od jakiegoś czasu cieszy się też bielony dąb. W odróżnieniu od ciepłego buku temperaturę dębu można określić jako letnią i nieco obojętną. Nie do końca zimny ale też niezbyt ciepły, w miarę neutralny dąb przyjmie do swego towarzystwa łagodny pudrowy róż, który akurat w takim połączeniu nie będzie pretensjonalny i niepoważny. Ciepłym dodatkiem dla podłogi z bielonego dębu może stać się beżowy włochacz. Harmonizować z nimi będzie kremowa tapicerka mebli urozmaicona brązowymi dodatkami.

Najpopularniejszym jednak ostatnio drewnem we wnętrzach jest wiśnia. O ile buk jest ciepły, dąb obojętny to wiśnia jest już gorąca. Zaletą wiśni jest to, że jej barwa doskonale pasuje zarówno do mebli nowoczesnych jak i tych tradycyjnych, klasycznych. Może ona jednak stać się pułapką i apodyktycznie zdominować całe wnętrze.

Dobrym sposobem na wiśnię jest przeciwstawienie jej barwnych, kontrastowych dodatków gdyż jest ona kolorem bardzo towarzyskim. Żywe, wyraziste odcienie zieleni, błękitu, czystej bieli czy słonecznej żółci nie tłamsząc wiśniowej dynamiki nieco ją uspokoją.

Do mebli z wiśniowego drewna pasuje zieleń dywanu, zielona tapicerka kanapy. Dobrze też obok takich mebli będzie wyglądał dywan błękitny lub całkiem biały. W bardziej tradycyjnych wnętrzach zieleń może być nieco przygaszona i stonowana, w nowoczesnych może to być zieleń mocno nasycona.

Mogłoby się wydawać, że najprostszymi barwami we wnętrzach są biel i czerń. Klasyczne połączenie tych dwóch kolorów polega na kontraście. Choć jest to mocny kontrast łatwo można wpaść przy jego stosowaniu w pułapkę sztampy i monotonności. I zamiast stworzyć wnętrze o ostrym wyrazie, możemy pozbawić je zupełnie osobowości.

Mocnym połączeniem zawsze było i jest skontrastowanie czerni z czerwienią. To także już klasyk, jednak trudniej tu o aranżacyjną nudę. Gorąca czerwień obok demonicznej czerni staje się agresywna, dynamiczna i ekspresyjna. W otoczeniu czarnych mebli czerwony dywan to zdecydowanie wyższa klasa designu niż biały. Jednak czerń i czerwień trzeba umieć okiełznać i utrzymać z ryzach. Jeśli wypełnimy nimi nasze wnętrza musimy uważać żeby nie zaczęły one sobie samowolnie hasać po naszych emocjach gdyż obie te barwy są niesamowicie dyktatorskie.

Z czerwienią dobrze sobie radzi biel. Nieokiełznana czerwień wobec szlachetnej bieli łagodnieje. Czerwony dywan obok białych mebli nie jest już drapieżnikiem lecz mocnym acz wysublimowanym akcentem.

Warto przemyśleć sobie całościowo wystrój wnętrza zanim zaczniemy dokonywać zmian. Zastanowić się jak powinno ono wyglądać w finiszowym etapie oraz czy będziemy czuć się dobrze z taką a nie inna atmosferą w pomieszczeniu. Przejrzeć oferty sklepów wnętrzarskich i poczytać porady.

My możemy służyć Państwu pomocą przy wyborze dywanu. Różnorodność oferty naszego sklepu internetowego daje ogromne możliwości aranżacyjne. Szeroka paleta barw, faktur oraz wzornictwa zapewni Państwu dokonanie wyboru najodpowiedniejszego dla waszych wnętrz dywanu.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!