baner03
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Najpiękniejsze dywany » Najpiękniejsze dywany

Najpiękniejsze dywany

Najpiękniejsze dywany. Dywan jest jak obraz. Jeden może nam się nie podobać, drugi może nas zachwycić. Możemy go nie rozumieć a mimo to dać się uwieść jego czarowi ale obok innego, przyciągającego kolorami czy wzorem, możemy już przejść zupełnie obojętnie.

Każdego z nas zachwyca coś innego, mamy swoje typy kolorystyczne i wzornicze, preferowaną przez nas miękkość, wysokość runa i wybrany przez nas dywan musi mieć to coś, co subiektywnie zdefiniujemy sobie jako piękno. Gust to rzecz indywidualna i specyficzna ale jedno co łączy wszystkie dywany, i zgodzą się z tym chyba wszyscy, to ich przeznaczenie – mają zdobić wnętrze i sprawiać przyjemność użytkownikom.

Niewątpliwie najwięcej uroku mają w sobie dywany orientalne. Niezwykle bogate i pełne przepychu wybierane są często przez miłośników tradycji, choć w ostatnim czasie dodają też uroku nowoczesnym, designerskim wnętrzom. Strojność dywanów tureckich może co prawda nieco odstraszać miłośników minimalizmu ale nie jest to przepych nachalny.

W dywanie tradycyjnym wszystko, każdy detal wzoru ma swoje znaczenie. I mimo, często wręcz bizantyjskiego, natłoku motywów, dywany tradycyjne nie są jarmarcznie tandetne ale po królewsku wykwintne.

Najpiękniejsze dywany

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_tradycyjne/yesemek_iii_owal_bordo

Zresztą to bogactwo i zbytkowność to tylko pierwsze wrażenie jakie robi na nas dywan. Wystarczy chwila, abyśmy dostrzegli jego maestrię, subtelność i nienachalny wdzięk. Wiotkie gałązki, na nich delikatne kwiaty a całość wysmakowana i przyjemna.

Najpiękniejsze dywany

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_tradycyjne/yesemek_vi_bez

Amatorów blasku i blichtru oczarują dywany ekskluzywne. Utkane z błyszczącej przędzy przywołują wrażenia podobne do tych jakimi dane jest się nam napawać w towarzystwie naturalnego jedwabiu.

Najpiękniejsze dywany

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_exclusive/micro_5333_black

Jedwabiste blask, gładkość i miękkość sprawiają, że są to dywany wyjątkowo pięknie zdobiące wnętrza. Chyba żaden inny rodzaj kobierca, poza oczywiście naturalnym, jedwabnym, nie dostarcza tak luksusowych wrażeń jak nasze dywany z kolekcji Exclusive. Dodatkową ozdobą tego typu dywanów jest precyzyjne połączenie dwóch rodzajów przędz i różnych ich długości w celu stworzenia efektu głębi i przestrzenności.

Najpiękniejsze dywany

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_exclusive/sad_389_violet

Wiele uroku kryją w sobie również dywany nowoczesne. Ich głównym atutem jest miękkie runo i żywa kolorystyka. Nie bez znaczenia jest tu także fakt, iż są one zazwyczaj ozdabiane także Carvingiem, czyli efektownymi cięciami.

Najpiękniejsze dywany

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_recznie_wycinane/7130_brown

Cięcia sprawiają, że wzór na dywanie nabiera głębi i trójwymiarowości. Dzięki temu kobierzec jest jeszcze piękniejszy a runo wydaje się być grubsze. To niezwykle efektowne dywany, które zachwycą miłośników współczesnego designu.

Najpiękniejsze dywany

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_recznie_wycinane/xsum.h105d_cream

Carving stosowany jest także w dywanach tradycyjnych. Zatem każdy amator tradycji, okraszonej duchem współczesności również znajdzie dla siebie obraz, który spektakularnie ozdobi jego podłogę.

Najpiękniejsze dywany

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_tradycyjne/yesemek_owal_braz

Uznawanymi za jedne z najefektowniejszych, od lat już są dywany Shaggy. Ich magia kryje się przede wszystkim w ich długim włosie.

Najpiękniejsze dywany

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_shaggy_-_wlochacze_1/x.opti_8720a_black

To niezwykle reprezentacyjne dywany, wybierane najczęściej przez fanów nowoczesnych aranżacji. I rzeczywiście, dywan Shaggy, można uznać niemal za kultowy kobierzec współczesnych nam czasów. Od chwili gdy pojawił się na rynku po raz pierwszy, ok. lat 70 XX wieku, od razu zyskał rzesze fanów. Początkowo owi fani mogli o nim jedynie pomarzyć gdyż były to najdroższe dywany na ówczesnym rynku. Obecnie jednak słynny Shaggy urzeka swym pięknem w wielu wnętrzach.

Najpiękniejsze dywany

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_shaggy_-_wlochacze_1/sg3_brown1

Czy zakup pięknego dywanu musi wiązać się z ponoszeniem dużych kosztów? W naszym sklepie nie. W kolekcjach Tanich dywanów można znaleźć naprawdę zachwycające kobierce w bardzo przystępnej cenie. Zatem każdy miłośnik pięknych wnętrz może zapewnić sobie luksus posiadania efektownego dywanu.

Nowoczesnego

Najpiękniejsze dywany

http://www.dywany24.com/e-sklep/tanie_dywany_/pp_new_128_beige

lub tradycyjnego.

Najpiękniejsze dywany

http://www.dywany24.com/e-sklep/tanie_dywany_/pp_rozeta_bez

Odczuwanie piękna to sprawa indywidualna. Również jego kanony zmieniają się na przestrzeni lat. To co zachwycało ludzi kilkaset lat temu obecnie może się nie podobać i odwrotnie, wielu designerów sprzed wieków dziś mogłoby dziwić się naszym wyborom i współczesnej estetyce.

Tak jest chociażby z dywanami sznurkowymi, które bardzo modne w latach 70 XX wieku, na kilka dekad zniknęły z rynku zupełnie. Dziś uznawane są przez wielu za niezwykle urokliwe i przyjemne.

Najpiękniejsze dywany

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_sznurkowe/x.flor_20025_silver

Obecnie zresztą odnotowuje się coraz silniejszy zwrot ku przeszłości. Wielu miłośników dywanów piękno odkrywa w kobiercach przepełnionych duchem przeszłości. Z pewnością klimat jaki wnoszą one do wnętrz jest niepowtarzalny a ich efekt zdobniczy nieporównywalny chyba z żadnym innym.

Najpiękniejsze dywany

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/al_g841a_cream

Podobnie jak zapomniana już prawie sztuka tworzenia patchworku, dziś odkrywana na nowo w pięknych dywanach, zapewnia wnętrzom niepowtarzalny urok.

Najpiękniejsze dywany

http://www.dywany24.com/e-sklep/tanie_dywany_/sevilla_682_gray

Jak widać artyzm można odnaleźć wszędzie, w każdym dywanie, niezależnie od jego gatunku, ceny czy rodzaju.

Piękno to nie tylko dywany ręcznie tkane w Persji, choć ich uroda jest bezsprzeczna. Odnajdziemy je także we współczesnych dywanach, tkanych maszynowo z nowoczesnych, wygodnych w codziennym użyciu przędz.

Współczesne dywany
są nie tylko efektowną ozdobą wnętrza
ale i gwarancją trwałości na wiele lat.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!