baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Nowoczesne dywany na salonach » Nowoczesne dywany na salonach

Nowoczesne dywany na salonach

Dywan zazwyczaj kojarzy się nam z wnętrzem ciepłym i miękkim. Takim, w którym będziemy się zapadać w głębokich fotelach obłożonych babcinymi poduchami. Być może dlatego przez długi czas dywany nie miały wstępu na nowoczesne salony, w których ogromne przestrzenie podłóg mroziły mieszkańców swoim wysokim połyskiem niczym Królowa Zimy mroźnym oddechem. To się jednak zmieniło. Zobaczmy jakie dywany zastaniemy dziś w domostwach miłośników nowoczesności.

Amatorzy współczesnych stylizacji często wybierają dywany jednobarwne gdzie albo unikatem jest barwa albo struktura dywanu. Połączenie różnych rodzajów przędz daje czasem niesamowite efekty wizualne.

Podobnie jest w przypadku dywanów reliefowych zwanych także wycinanymi. Technika wycinania runa wzdłuż linii wzoru pozwala uczynić wzór trójwymiarowym. Jeszcze ciekawszy efekt daje wycinanie wzorów w runie jednobarwnym. Wówczas, w wyniku stworzenia wrażenia przestrzenności dywanu powstaje kobierzec o niesamowitej sile oddziaływania na wyobraźnię.

Dywan wycinany to kreator wizualny, gdyż obok tego, że odbieramy jego strukturę w wymiarze 3D to jeszcze samo runo sprawia wrażenie dużo grubszego niż jest w rzeczywistości.

Kolejnymi bardzo modnymi kobiercami jakie często spotkamy w nowoczesnym wnętrzu są dywany Shaggy.

Dywany Shaggy najczęściej tkane są z syntetycznych przędz polipropylenowych. Dzięki temu są one ciepłe i miękkie niczym wełna. Zresztą technika uszlachetniania przędzy sprawia, iż z wyglądu także trudno je odróżnić od wełnianych. Nowoczesne wnętrza jednak stawiają raczej na włochacze utkane z przędz wiskozowych. Lub z połączenia tych dwóch. Błyszcząca przędza połączona z matową sprawia, że na dywanie odbywa się piękny świetlny taniec, który manipulując naszymi doznaniami wzrokowymi zapewnia nam fantastyczne widowisko. No i oczywiście nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o wrażeniach dotykowych jakie może nam zapewnić dywan wiskozowy, do złudzenia przypominający dywan jedwabny.

Nie tylko rodzaj przędzy czy też technika wycinania mogą zapewnić dywanowi designerski wygląd. Modne obecnie wzornictwo odwołuje się do motywów z czasów gdy narodziła się idea dzieci kwiatów. Stąd też częste motywy kwiatowe, które nie mają wiele wspólnego z kwiatowym stylem angielskim a raczej z otwartością sztuki lat 70 i 60-tych XX wieku. Zatem duże kwiaty na dywanie, liście, lub inne motywy roślinne można spotkać równie często jak abstrakcyjne grafiki.

Uroda współczesnych dywanów oparta jest na śmiałym designie pozbawionym barier. Wśród nowoczesnych dywanów znajdziemy odważną kolorystykę ale i jeszcze odważniejsze kontrasty. Czasem zachwycają precyzją odwzorowania detali a czasem prostotą przekazu. To właśnie dzisiejsze dywany nowoczesne.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!