baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Pomysł na stary dywan » Pomysł na stary dywan

Pomysł na stary dywan

Pomysł na stary dywan. Nowy dywan kupujemy zazwyczaj z dwóch powodów. Jeden, to gdy robimy remont. Zmieniamy czasem diametralnie wystrój całego domu i aranżujemy swoje wnętrza na nowo. Zakup nowego dywanu staje się wówczas koniecznością. Nowy dywan pojawia się na naszej podłodze także wtedy gdy jego poprzednik zmuszony jest już odejść na zasłużoną emeryturę.

Co możemy zrobić z poprzednim dywanem, który przecież czasem wcale nie jest jakoś szczególnie zużyty? A nawet jeśli jest już mocno zadeptany to czy może się jeszcze przydać?

Świetnym i chyba najlepszym sposobem na wykorzystanie starego dywanu jest balkon. Tak, dywan na balkonie to wcale niegłupi pomysł. Szczególnie gdy mamy balkon zadaszony lub typu loggia. Nasze balkony nie zawsze zachwycają swoją podłogą. Czasem, głównie w starym budownictwie, jest to po prostu brzydki beton, czasem starte już kafle. Dywan pozwoli na zakrycie pewnych braków. A latem dużo czasu spędzamy na tarasach, balkonach bądź werandach. Stwórzmy więc sobie przyjemny letni salon na balkonie i ozdóbmy go ładnym dywanem.

Czy musi to być stary dywan? Właściwie nie musi ale jak dotąd rynek jeszcze bardzo po macoszemu traktuje tego typu potrzeby. Na dzień dzisiejszy mamy więc do wyboru albo, bardziej lub mniej przyjemne w użytkowaniu, sztuczne trawy, albo dywany foliowe przeznaczone właśnie do tego typu pomieszczeń jednak ich cena potrafi zwalić z nóg.

Zatem do aranżacji przyjemnego kącika na balkonie możemy wykorzystać nasz trochę zużyty już dywan i zapewnić mu całkiem przyjemną emeryturkę a sobie przyjemy czas relaksu.

Dywan, o który nie musimy dbać szczególnie, możemy co jakiś czas przeprać w ogrodzie używając do tego ogrodowego szlauchu. Silny strumień wody wypłucze z niego piasek i usunie niektóre plamy. Jeśli wcześniej spryskamy go płynem do szmaponowania dywanów, pranie będzie skuteczniejsze. Słoneczny letni dzień pozwoli go szybko wysuszyć dzięki temu, bez wielkich nakładów pracy nasz balkonowy dywanik będzie czysty i elegancki.

Jeśli obawiamy się, że zacinający deszcz zbytnio zamoczy dywan możemy go pociąć na kilka mniejszych i ułożyć tylko pod stolikiem kawowym bądź pod ogrodowymi fotelami. Możliwość pocięcia go bez żalu to duży plus starego dywanu.

Innym pomysłem na dywan na balkonie bądź tarasie może być też dywan sizalowy. Specyfika tkania tego typu dywanów sprawia, iż nie brudzi się on tak bardzo jak dywan z wysokim runem a i samo czyszczenie, w razie potrzeby, jest sprawniejsze.

Dywan to przyjemność nie tylko w domu.

Bardzo przyjemne jest bowiem
miłe ciepełko
pod stopami
także podczas letnich
wieczorów na balkonie.

Zobacz nasze propozycje kilku wybranych najpiękniejszych dywanów!

Dywan orientalny Dywan

Dywan Dywan


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!