baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Święta na wysoki połysk » Dywan Święta na wysoki połysk

Święta na wysoki połysk

Święta, święta. Pachnące choinką i piernikiem. Błyszczące świąteczną iluminacją i grające kolędą. Pieczemy, gotujemy, sprzątamy. I choć Święta Bożego Narodzenia trwają tyle co weekend przygotowujemy się do nich dużo dłużej niż będziemy świętować.

Dywany i święta

Aby święta były dla wszystkich czasem przyjemnego relaksu w gronie najbliższych miło będzie gdy wnętrza staną się pachnące i czyste. Żeby zapach piernika i pomarańczy nie został niczym przytłumiony warto zrobić pranie tapicerek meblowych i oczywiście dywanów, jeśli tego wymagają. Jak wiemy tkaniny najsilniej przyswajają sobie domowe zapachy. Najsilniejszym zapachowym terrorystą jest niestety dym papierosowy. Ten za zakładników obiera sobie wszystkie możliwe materiały. Książki, tkaniny, dywany, tapety itp. Jeśli nie potrafimy uwolnić się od nałogu, dobrze jest uczynić choćby swój dom strefą wolną od dymu, żeby nie mieszkać w popielniczce.

Kolejnym mocno wpływającym na zapachy domowe czynnikiem są zwierzęta. Zwierzę w domu to zapach, sierść, często także szybko brudzące się dywany czy meble. Jeśli już mamy zwierzaczka to musimy włożyć więcej pracy w utrzymanie czystych dywanów.

Ogólnie rzecz ujmując, dzisiejsze dywany nie sprawiają większych kłopotów z utrzymaniem czystości. O ile oczywiście dbamy o nie. Wystarczy zwykły, niekoniecznie drogi płyn do prania dywanów, szczotka i chwila szorowania. Tak sprawa z reguły ma się z dywanami o niezbyt długim włosie.

Ale co zrobić jeśli chcemy porządnie i solidnie wyprać nasz piękny dywan Shaggy? Tu słyszy się czasem głosy, iż są to kobierce nieco kłopotliwe.

No cóż. Shaggy to dywany niezwykłe i jako takie wymagają odrobinę więcej zainteresowania. Po pierwsze trzeba je częściej trzepać. Błędem jest przekonanie, że dzisiejsze odkurzacze są na tyle dobre, iż trzepanie jest zbędne. Otóż nie. Dywany czy to krótkowłose czy Shaggy trzeba trzepać. Tylko dzięki trzepaniu mamy możliwość dokładnego pozbycia wszelkich niechcianych czynników alergicznych czy po prostu nadmiaru piasku i kurzu. Żaden odkurzacz nie zapewni dywanowi shaggy tego co porządne trzepanie raz na jakiś czas.

Jako, że grudniowe święta obdarowują nas... czasem puszystym śniegiem, doskonałym pomysłem jest sprawienie naszemu kudłaczowi białej kąpieli. Tak jak robiły to nasze mamy czy babcie, rozłóżmy dywan na śniegu i solidnie go wytrzepmy. I nie ma co się przejmować, że sąsiedzi patrzą gdyż dla niektórych może to być dziwne zjawisko. Sąsiad z naszym dywanem nie mieszka.

Tak wytrzepany dywan jest przygotowany na dalsze zabiegi pielęgnacyjne w naszym gabinecie odnowy. Dobrze jest też zaznajomić się ze sposobami usuwania specyficznych plam. Ale jeśli dywan tego nie wymaga wystarczy już tylko szampon do prania dywanów i porządna szczotka. Idealnym finałem prania dywanu jest także zaangażowanie do pracy doskonałego killera jakim jest mróz. Warto dywan wywiesić na balkonie lub trzepaku na kilka godzin i oddać w ręce mroźnego pogromcy roztoczy, grzybów, pleśni i oczywiście niepożądanych zapachów.

Po takim praniu mamy znów czysty i puszysty kobierzec. Z reguły to właśnie dywany są taką kropką nad i. Gdy już wysprzątamy i ugotujemy wszystko co trzeba końcowym etapem przygotowań do świąt są właśnie podłogi. Na umytych, wypastowanych podłogach rozkładamy czyste, pachnące świeżością kobierce. Możemy teraz zasiąść do wigilijnego stołu i w blasku choinkowych świec życzyć sobie wesołych, pogodnych i radosnych świąt.

Pamiętajmy, że święta to także czas biesiad przy stole, rozbieganych, radosnych dzieci i... zagrożenia dla dywanu. Żeby cała praca nie poszła na marne warto reagować na plamy szybko. Plamy z wina lub krwi sypać solą, ślad po tłustym kotleciku zasypać talkiem, błotku dać wyschnąć i nie pozwolić go wdeptać a potem szybko odkurzyć oraz odkurzać okruchy aby się nie wdeptywały.

Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!