baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Sztuka podeptana » Dywan Sztuka podeptana

Sztuka podeptana

Sztuka podeptana. Pewne jest, że człowiek ma w sobie naturalną potrzebę piękna i że była ona całkiem już świadomie zaspokajana w prahistorii czy też epoce glinianych naczyń wypalanych w prymitywnych, ziemiankowych piecach. Nawet najbardziej koślawa misa bądź waza były zdobione czy to grzebykowymi rytami, rysunkami wykonanymi patyczkami bądź ornamentami wykonanymi przy pomocy sznurków.

Utarło się przekonanie jakoby sztuka użytkowa narodziła się w początkach XX wieku jednak znaleziska archeologiczne dowodzą, że istniała od zawsze. Jest najstarszą ze sztuk i to właśnie z niej ewoluowały sztuki piękne dziś uznawane za kwintesencję artyzmu. Niemniej gdy wraz z rewolucją przemysłową, twórczość wywodząca się z codzienności miała szansę trafić pod strzechy w dużych ilościach postarano się aby była on wartościowa. Zarówno dawniej jak i dziś wzorce czerpie się z uznanych dzieł sztuki a popularne nurty artystyczne opanowują w równej mierze galerie sztuki jak i nasze salony.

W naszych kolekcjach także znajdzie się coś co mogłoby aspirować do miana dzieła sztuki, oczywiście tej masowej, mocno spopularyzowanej ale mimo wszystko nadającej naszemu życiu odrobinę więcej blasku, podkreślającej urodę codzienności okraszając ją duchem artystycznej bohemy.

Gorzka czekolada

Brązowe tło w kolorze gorzkiej czekolady poprzecinane jest wyrazistymi, zarówno pod kątem rysunku jak i koloru, nieregularnymi, łukowatymi liniami. Kontrastowe pasma beżu, bieli i cappuccino idealnie zgrywają się założeniami kolorystycznymi całości mającymi na celu wniesienie do wnętrza klimatu i ciepłej przytulności. Awangardowy wzór zasili nowoczesne wnętrze energią jaką niesie w swym przekazie oraz realnym ciepłem, gwarantowanym przez miękkie polipropylenowe runo, które dorównuje swymi właściwościami naturalnej wełnie.

''

Puszysty marmur

Dywan utrzymany w beżowej gamie, której tony fantastycznie się przenikają oraz efektownie wycinany wzdłuż strategicznych, dla jego wizerunku, linii czyni wnętrze bardzo interesującym. Wzór przywodzący na myśl kamienną posadzkę lub marmurową płytę dodatkowo obrośniętą krzewami pnących róż jest intrygujący ale jednocześnie bardzo subtelny. Wnętrze z takim dziełem sztuki na podłodze stanowczo winduje się w górę na wyższy poziom elegancji i smaku. Trójwymiar spowodowany wycinaniem oraz beże doprawione szczyptą brązu i zieleni czynią kobierzec wielowymiarowym i pięknym obrazem.

''

Puzzle XXL

Inspiracją dla artysty może być dosłownie wszystko. Podobnie jest ze sztuką przemysłową jak widać. Pasjonaci rozrywki jaką jest wielogodzinne układanie skomplikowanych puzzli wiedzą, że można swoją pasję przenieść w każdy wymiar także ten wydawałoby się banalny i zupełnie nie aspirujący do miana sztuki. Dywan puzzle to nie tylko namiętność hobbystów ale też możliwość jej zaakcentowania w swojej przestrzeni. Nie można także zapominać o bardziej przyziemnym aspekcie tego dzieła jakim jest przyjemne ciepełko i niebywała miękkość pod stopami na co dzień.

''

Biorąc pod uwagę prostotę życia ludzi sprzed kilku tysięcy lat chęć zdobienia każdego przedmiotu codziennego użytku, wplatanie historii, religii czy codziennych cudów przyrody w najpiękniejsze kobierce można dojść do wniosku, że tak naprawdę natura i ludzkie potrzeby uległy niewielkiej ewolucji przez tysiąclecia. Od zawsze bowiem lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami i lubimy upiększać przestrzeń w jakiej żyjemy.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!