baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Technika wykonaniaDywan

Technologie

Dywany syntetyczne

Włókna syntetyczne (głównie poliamid, polipropylen i akryl) to obecnie najpopularniejszy surowiec do produkcji dywanów. Heat-set mają długie proste runo natomiast frise są wełnopodobne. Jakość zależy od gęstości tkania tj. ilości punktów tkania na m2 oraz masy całkowitej dywanu na m2. Dywany syntetyczne tkane są maszynowo. Dlatego są szeroko dostępne. Znajdują swoje zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych np pokojach dziennych, sypialniach, pokojach dziecięcych.

''struktura dywanuheatsset

Dywany wełniane

Lepszej jakości są dywany wełniane. Wełna jest jednym z najwyższej klasy surowców (przewyższa ją tylko jedwab) używanych do produkcji dywanów. Obecnie stosuje się wełnę nowozelandzką, tybetańską angielską i polską. Dobrej jakości wełny używa się do produkcji dywanów tkanych zarówno maszynowo, jak i ręcznie. Wełna w porównaniu z włóknami syntetycznymi jest bardziej sprężysta, odporna na ścieranie i zaplamienia; kolory są trwalsze. Dlatego dywany wełniane mogą być stosowane mieszkaniach oraz w kancelariach, gabinetach, restauracjach, biurach.

Heat-SET

Dywany wykonane przy użyciu technologii Heat-SET charakteryzują sie wysokim włosiem i dużej gęstości runa, przyjemne i ciepłe, pastelowe kolory, miłe w dotyku; cechy te sprawiają, że są one chętnie kupowane przez naszych klientów i skutecznie konkurują z innymi dywanami. Runo tego dywanu jest wykonane z uszlachetnionej przez termiczną stabilizację przędzy polipropylenowej o nazwie handlowej Heat Set. Włókna tej przędzy są antyelektrostatyczne, tzn. nie podlegają zjawisku elektryzowania się podczas eksploatacji. Miękkie i delikatne w dotyku są najdoskonalszą imitacją prawdziwej wełny. Znakomicie poddają się wszelkim zabiegom czyszczącym w tym praniu szamponem i odkurzaniu.

dywan heatsetdywan heatset1dywan heatset2

Carving HeatSet to dywany wykonane przy użyciu powyższej technologi heatset. Dywan charakteryzuje się odpowiednio dla danego wzoru wyciętym włosem. Dywan stwarza wrażenie trójwymiarowości, dodatkowo wzbogacając pomieszczenie, cechy te sprawiają, że jest on chętnie kupowane przez naszych klientów i skutecznie konkuruje z innymi dywanami.

dywan wycinanydywan wycinanydywan wycinany

PP BCF

Dywany wykonane są z przędzy polipropylenowej, na naturalnym spodzie jutowym. Produkt ten jest łatwy w utrzymaniu, odporny na ścieranie, odbarwienia, środki chemiczne i mole. Runo dywanu jest dość krótkie, ale za to bardzo miłe w dotyku. Spód dywanu jest wykonany z juty. Jest to element naturalny (pochodzenia roślinnego) służący jako podstawa dla runa dywanu.

Fryz

To dywany wykonany w nowej technologii z zastosowaniem przędzy FRISE,przez co sprawia wrażenie ręcznie tkanego kobierca. Runo wykonane jest z uszlachetnionej poprzez termiczną stabilizację przędzy polipropylenowej, składającej się z dwu skręconych ze sobą nitek, poddanych w końcowej fazie wytwarzania operacji określanej mianem fryzowania (symbol PP BCF Heat Set Frise).

Uszlachetnienie przędzy spowodowało, że dywany w dotyku do złudzenia przypominają dywany wełniane. Ściślejsza struktura przędzy nadała wzorom dywanowym ziarnisty (perełkowaty) wygląd co również upodabnia je do wzorów uzyskiwanych w przypadku wysokiej jakości dywanów wełnianych.

W technologi fryz wykonane są również dywany SHAGGY występujące na rynku pod potoczną nazwą - włochacze. Nowoczesne wzornictwo, pełna gama kolorów idące w parze z wysokim oraz grubym runem powoduje, że dywany SHAGGY są najchętniej kupowanym produktem. Puszysty i miły w dotyku rewelacyjnie wygląda na podłodze. Dywany SHAGGY są także doskonałym izolatorem ciepła oraz zapewniają świetną izolację akustyczną.

shaggyshaggyshaggy

Wełna

Do produkcji dywanów wełnianych stosuje się wełnę owczą. Zasadniczą cechą dywanów wełnianych jest ich elastyczność i sprężystość, co ma istotne znaczenie w przypadku stawiania na nich ciężkich mebli.

Cecha ta ma tym większe nasilenie im runo jest gęstsze, ponieważ poszczególne włókna wspomagają się nawzajem. Dywany o gęstszym runie są bardziej wytrzymałe i mają dłuższą żywotność.

Naturalna zawartość wilgoci w wełnie (do 30%) daje dywanom dobre właściwości antyelektrostatyczne. Cecha ta w połączeniu z gładkością włókien utrudnia zabrudzenie wełny. Dywany z wełny zapewniają przyjemny klimat: przy zbyt dużej wilgotności powietrza wilgoć jest przyjmowana przez włókna, a przy zbyt suchym powietrzu zgromadzona wilgoć jest oddawana do otoczenia. Dywany z wełny są więc naturalnym stabilizatorem wilgotności powietrza.

Dywany wełniane są także doskonałym izolatorem ciepła, zapewniają świetną izolację akustyczną.

Zaletą wełny jest jej trudnopalność. Wełna nie pali się otwartym płomieniem, spełnia wszystkie wymogi PPOŻ.

Dywany dostępne na www.dywany24.com są dywanami tkanymi maszynowo przy użyciu technologi face to face. Produkcja dywanów metodą face to face (metoda tkania podwójnego) polega na równoległym wytwarzaniu dwóch tkanin. W efekcie powstają dwa dywany: górny i dolny(wzór górnego jest odbiciem lustrzanym dywanu dolnego), które rozdzielane są cięciem wzdłuż runa tkaniny. Technologia face to face pozwala zastosować w dywanie kilku rodzajów przędz.

dywany24.com_produkcjadywanowwww.dywany24.com_produkcjadywanowwww.dywany24.com_produkcjadywanow2


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!