baner03
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Trudne wybory pięknych dywanów

Dzięki zaawansowaniu technologicznemu, nasze życie prawdopodobnie staje się łatwiejsze, szybsze i lżejsze. Z drugiej strony, im więcej dóbr dookoła tym większy zaczynamy mieć problem z wyborem.

Niczym literacki osiołek, któremu w żłoby dano, zastanawiamy się co lepsze, smartfon z aplikacją umożliwiającą darmowe pobieranie muzyki czy iPhone, dzięki któremu będziemy mieli szybszy dostęp do Facebooka. Osiołek zszedł był z tego świata, jak wiemy, z powodu niemożności dokonania wyboru. Walka wewnętrzna była trudna, bardzo skomplikowana emocjonalnie, powód zejścia jednak bardzo prosty, głodówka. O przyszłość ludzkości można się jednak obawiać, że zacznie niebawem żegnać się z tym padołem łez, raczej z powodu technologicznego przejedzenia i przesytu dóbr ziemskich.

Zatem, wracając do tego ułatwiania, tudzież utrudniania. Każdą dziedzinę życia ogarnęło już osiołkowe szaleństwo. Nawet dywany. Dawniej do wyboru było tylko jedno albo. Wełniany albo jedwabny. Wybór był prosty bo wielu ludzi nie stać było nawet na marzenia o jedwabnym dywanie a co dopiero mówić o zakupie takiego cuda. Tak jest zresztą i dziś. Więc się nie marzyło i kupowało dywan wełniany. Proste.

W drugiej połowie XX wieku dywan we wnętrzu często bywał, tak jakby, obiektem z innej bajki.

Działo się tak za sprawą deficytów rynkowych i głodu urodziwych elementów służących do wyposażenia wnętrz. Polowano na dywany stojąc w długich kolejkach pod sklepami i tak naprawdę do samego końca zakup był wielką niewiadomą, o ile w ogóle do niego doszło bo zasoby towaru miały zwyczaj kończyć się w najmniej oczekiwanych momentach. Polowanie na dywan było zatem przygodą i swoistą podróżą w nieznane.

Dziś złego wyboru nie zasłonimy rynkowymi brakami gdyż bogata oferta dywanów na rynku nie pozwoli nam go kupić bez głębszego zastanowienia. Chciał nie chciał stajemy przed wyborem. Aby ułatwić Wam podjęcie decyzji, postaramy się pokrótce przybliżyć z jakimi rodzajami dywaników można spotkać się obecnie.

Pierwszym kryterium podziału jest rodzaj przędzy z jakiej został utkany dywan. Przędze naturalne to wełna, jedwab, bawełna. Przędze syntetyczne to poliamid, polipropylen, akryl, wiskoza, poliester. Fakt, nazwy przędz syntetycznych mogą przyprawiać o gęsią skórkę, ale tak naprawdę nie kryje się za nimi nic co mogłoby nas skrzywdzić. Wręcz przeciwnie.

Wełna

Jeden z najdoskonalszych surowców z jakiego można utkać dywan. Dywany wełniane są nie tylko ozdobą wnętrza, są także naturalnym regulatorem wilgotności w pomieszczeniu. Wełna wchłania wilgoć jeśli jest jej za dużo i oddaje ją gdy w pomieszczeniu zrobi się zbyt sucho. Wnętrza, w których rozgości się wełniany kobierzec posiądą nie tylko piękną ozdobę ale staną się miejscem z najzdrowszym klimatem w całym domu. Dywany wełniane są niezwykle odporne na zabrudzenia. Wełniany włos jest niebywale sprężysty, co czyni dywan wełniany wyjątkowo odpornym na zagniecenia,ścieranie i upływ czasu. Wełna, obok ogromu swoich zalet ma także jedną i to dość znaczącą wadę – może uczulać, niestety.

Akryl

Bardzo przypomina wełnę, choć nieco bardziej się błyszczy. Posiada wszystkie przymioty wełny, a nawet więcej, poza tą jedyną, najcenniejszą, czyli nie chłonie wilgoci. Niemniej jednak, dywan akrylowy jest równie jak wełniany wytrzymały na zagniecenia i podobnie jak rywal, ciepły i przyjemny w dotyku. Miękki, puszysty dywan z przędzy akrylowej zapewni naszym stopom podobne doznania jak dywan wełniany z ta różnicą, że nikogo nie uczuli.

Dywany syntetyczny z uwagi na naturę swego pochodzenia, nie są alergiczne. Niesmaczne dla mikroorganizmów i antystatyczne nie tworzą przyjaznego środowiska dla roztoczy. Odporne na działanie grzybów i bakterii nie powodują alergii. Dywany syntetyczne polecane są szczególnie w pokojach dziecięcych.

Polipropylen

Dywany heat-set lub heat-set frise to także niezła podróbka wełny oparta na uszlachetnionych włóknach polipropylenowych. Mają dłuższe runo, są bardzo miękkie i przyjemne. Naturalne ciepło jakie z nich bije jest porównywalne do ciepła dywanów wełnianych. Jak każda przędza syntetyczna, ta także jest odporna na ścieranie, zagniatanie i utratę kolorów. Dobra dla alergików, nie toleruje grzybów ani żadnych bakterii w swoim runie, zapewnia więc zdrowe środowisko mieszkańcom domu.

Jedwab

Wszyscy wiedzą jak bardzo szlachetny i wyjątkowy jest jedwab. Pod względem urody dywany jedwabne nie mają sobie równych i najpewniej nigdy mieć nie będą. Niestety, pod względem cen także. Jedwab jest antystatyczny, zatem kobierce utkane z jedwabiu są odporne na zabrudzenia. Lekkie, zachwycające zawsze żywością barw i szalenie drogie dywany jedwabne częściej spotkamy w pałacu arabskiego szejka niźli pod rodzimą strzechą.

Gdy już pogodzimy się z tym smutnym faktem i zaakcepujemy bolesną prawdę o przepaści finansowej jaka dzieli milionerów od zwyczajnych zjadaczy chleba powszedniego, możemy dobrze i ładnie urządzić swoje wnętrze przy pomocy imitacji jedwabnego dywanu. Lepszej bądź gorszej, w zależności od upodobań. My proponujemy oczywiście tę lepszą.

Poliester

Runo poliestrowe jest bardzo miłe w dotyku. Miękkie, delikatne i błyszczące doskonale imituje naturalny jedwab. Dywany wykonane z poliestru świetnie udają dywany jedwabne. Sa równie miękkie, dostarczają niesamowitych doznań dotykowych oraz przyjemnie grzeją. Poliester połączony z wiskozą pozwala tworzyć nietuzinkowe, ekskluzywne dywany, pięknie połyskujące luksusowym blaskiem i grzejące stopy bardziej niż jakakolwiek materiał naturalny. Wiskoza sama w sobie nie jest powalająca jeśli chodzi o wrażenia dotykowe, jednak połączona z innymi przędzami zdecydowanie podnosi ich atrakcyjność wizualną i jakościową.

Bawełna

Pomimo, iż jest to przędza naturalna, bardzo zdrowa i przyjazna człowiekowi, to akurat w dywanach niekoniecznie się sprawdza, choć oczywiście można spotkać dywany utkane z włókien bawełny. Dywany bawełniane są antystatyczne i długo zachowują swój pierwotny kolor. Jednak są to dywany cienkie, z czasem ulegają zmechaceniu i szybko się niszczą. Jakość bawełny, zazwyczaj bardzo dobra w innego rodzaju tekstyliach w przypadku dywanu drastycznie się obniża.

Wiemy, iż niewielu z nas stać na to aby wymieniać swoje kobierce kilka razy do roku.

Dywan obok walorów wizualnych, musi prezentować wysoką jakość. Taką, która zagwarantuje nam jego trwałość i ładny wygląd na kilka lat użytkowania. Polecamy zatem dywany syntetyczne, które dziś, dzięki zaawansowanym technologiom produkcji i obróbki przędz, zapewnią nam wszystko czego od dywanu wymagamy.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!