baner04
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Wykładzina vs dywan » Wykładzina vs dywan

Wykładzina vs dywan

Jeszcze kilka lat temu wybór był prosty. Wykładziny dywanowe były dużo tańsze niż dywany i z tej przyczyny, przymykając oczy na jakość, cieszyły się sporym powodzeniem. Obecnie wykładziny prezentują wysoką jakość nie tylko wykonania ale i przędzy z jakiej są tkane.

W obliczu jakości jednych i drugich stajemy przed dylematem: co wybrać -  wykładzinę czy dywan?

Wykładzina dywanowa posiada niezaprzeczalną zaletę jaką jest możliwość przycięcia jej do odpowiedniego wymiaru. Gruba,puszysta wykładzina z pewnością wygląda elegancko i zabezpiecza potrzeby wnętrza takie jak wyciszenie i ocieplenie podłogi.

W czym dywan przewyższa i czy w ogóle, wykładzinę dywanową? Najmocniejszym argumentem jest tu higieniczność. Wykładzinę układa się zazwyczaj na całej powierzchni podłogi. I niestety pozostaje ona tam przez cały okres użytkowania. Dywan ma tę przewagę, iż można go w każdym momencie zwinąć, wytrzepać i wyprać. Wykładzinę także można prać, jednak gdy dojdzie do zamoczenia dywan bez problemu uniesiemy tak aby mógł swobodnie wysychać, z wykładziną tego niestety nie zrobimy. W razie plamy, której nie sposób usunąć, dywan zawsze można ułożyć w inny sposób tak aby można było ją ukryć. W przypadku wykładziny niestety trzeba będzie z taką plamą żyć na co dzień do czasu aż jej nie zmienimy. Warto o tym pamiętać gdy zastanawiamy się nad tym czym przykryjemy podłogę w pokoju dziecięcym.

Dywan jako ozdoba także wygrywa z wykładziną. Jest on elementem zdobniczym zarówno wnętrza jak i samej podłogi. Właściwie dobrany potrafi pięknie skomponować się z podłogą. Pomoże wyeksponować urodę desek podłogowych czy doda uroku panelom.

Kolejnym atutem dywanów jest wzornictwo. Nie spotkaliśmy jak dotąd wykładziny dywanowej o wzorze orientalnym, idealnym do wystroju wnętrz tradycyjnych. Typowy medalion, tak charakterystyczny dla Orientu można zastosować wyłącznie w dywanie.

Po jakimś czasie użytkowania, jeśli dywan już nam się znudzi czy zmienimy całkowicie wystrój wnętrza dywan bez problemu wymienimy na nowy. Z wykładziną nie jest tak łatwo. Przytwierdzona do podłogi za pomocą kleju lub specjalnej taśmy wymaga fachowego usunięcia śladów. W przypadku wykładziny już sam montaż lub jej zdjęcie to spory nakład pracy.

Dywan to nie tylko piękna podłoga. To również podłoga praktyczna i wygodna.


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!