baner03
O dywanachTransport na terenie całego kraju.
Jedyne 20 zł za paczkę do 31 kg.
Wysyłka dywanu w rulonie.

''

Dowód naszej wiarygodności ''

Koniecznie zobacz Nasze filmy :

''

''

''

Wszystkie ---->


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Jesteś w: O dywanach » Zalety posiadania dywanu » Zalety posiadania dywanu

Zalety posiadania dywanu

Zalety posiadania dywanu. Od lat toczy się zimna wojna pomiędzy miłośnikami kobierców we wnętrzach i ich zdecydowanymi przeciwnikami. I każda ze stron ma swoje twarde argumenty. My oczywiście także opowiadamy się za posiadaniem dywanów, gdyż naszym zdaniem nie ma piękniejszej ozdoby wnętrza od miękkiego, ciepłego dywanu na podłodze. Niezależnie od tego co mogą w tym miejscu powiedzieć wszyscy amatorzy nagich podłóg, dywan ma mnóstwo zalet.

Zaleta nr 1

Dywan kreuje przestrzeń

To zaleta niezaprzeczalna. Nawet najnudniejsze wnętrze zyska na atrakcyjności jeśli położymy w nim efektowny dywan. Przy pomocy jego kolorystyki bądź wzoru możemy sterować natężeniem ciepła we wnętrzu. Dodać mu pazura lub je wyciszyć i złagodzić. Wizualnie zmniejszyć bądź powiększyć wnętrze.

Jeśli salon urządzony jest w szarych tonacjach i wydaje się być nieco monochromatyczny powinniśmy ożywić go czerwonym kobiercem. Czerwień idealnie pasuje do szarości, bieli i czerni. Wnosi do wnętrza ciepło i żywiołowość.

Dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_exclusive/micro_5330_red

Zaleta nr 2

Dywan dodaje ciepła

Tak, dywan zdecydowanie ociepla pomieszczenie. Realnie i odczuwalnie fizycznie ale też stwarza ciepły przyjemny klimat. Po latach królowania nowoczesnego minimalizmu, chromowanych blatów, szklanych mebli i nagich błyszczących podłóg, designerzy postanowili ocieplić także takie wnętrza. Mimo wszystko nie jest fajnie mieszkać w laboratorium.

Najnowsze trendy zalecają ocieplanie minimalistycznych wnętrza dywanami stonowanymi i na wskroś nowoczesnymi.

 

Dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_exclusive/micro_5333_black_white

Albo na zasadzie kontrastu. I tak, w ostatnim czasie można natknąć się na tradycyjny dywan w pomieszczeniach zaaranżowanych bardzo nowocześnie.

Dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_tradycyjne/yesemek_iii_bordo

Co do realnego ciepła to przeciwnicy dywanów, w tym miejscu, jako kontrapunkt podają, że jeśli będziemy chcieli ogrzać sobie wnętrze od strony podłogi to zawsze mamy jeszcze do wyboru ogrzewanie podłogowe. Jednak ogrzewanie podłogowe jest dobrym pomysłem tylko wtedy gdy pokój nie znajduje się bezpośrednio nad piwnicą, bo wtedy połowa ciepła zejdzie nam do piwnicy. Także mieszkańcy budynków wielorodzinnych powinni głęboko przemyśleć opcję ogrzewania podłogowego, bo jeśli mają pod sobą sąsiada to połową ciepła dzielą się także z nim. Z dywanem nie ma tego typu problemów gdyż dywan daje ciepło tylko i wyłącznie nam. Ocieplenie podłogi dywanem jest znacznie tańszym i mniej pracochłonnym rozwiązaniem.

Dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_shaggy_-_wlochacze_1/sg1_brown

Zaleta nr 3

Dywan zbiera nieczystości

To co dla niektórych może być wadą dla innych jest główną zaletą. Dywan zbiera zabrudzenia dlatego w każdym przedpokoju powinien znaleźć się praktyczny chodnik, który przyjmie na siebie wnoszony na butach piach. Dzięki temu będzie go mniej w innych pomieszczeniach.

Dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/chodniki/chodnik_new_765_brown

Kurz również lubi osiadać na dywanie. Wada, powiedzą przeciwnicy dywanów. Ale najnowsze badania dotyczące alergii na roztocza kurzu domowego mówią, że dzięki dywanom powietrze w pomieszczeniach jest mniej zanieczyszczone. Wówczas pozostaje już tylko kwestia regularnego odkurzania dywanu i dzięki temu jesteśmy w stanie pozbyć się większości kurzu z domu.

Inaczej natomiast sprawa przedstawia się z podłogami dywanów pozbawionymi. Kurz nie ma się do czego przyczepić i po każdym stąpnięciu na podłogę wzbija się i fruwa sobie we wdychanym przez alergika powietrzu. Zatem nie łudźmy się, że jeśli pozbędziemy się dywanów z domu pozbędziemy się także kurzu. Nie pozbędziemy się, niestety.

Dywany polecane są także alergikom uczulonym na pyłki. Nie da się przeżyć w niewietrzonych pomieszczeniach jednak przez otwarte okna wpadają z zewnątrz pyłki, kurz i inne zanieczyszczenia powietrza. One również będą szukać czegoś do czego będą mogły się przyczepić. Niech więc trafią na dywan zamiast do naszych dróg oddechowych.

Dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/2642_black

Zaleta nr 4

Dywan wycisza wnętrze

Dywan jest fantastycznym izolatorem akustycznym. Sąsiad pod nami nie słyszy naszych kroków. A my nie jesteśmy skazani na słuchanie głośnej muzyki dobiegającej z mieszkania sąsiada mieszkającego piętro niżej. Im grubszy tym lepiej wyciszy.

Dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_shaggy_-_wlochacze_1/sg5_green

Zaleta nr 5

Poprawia akustykę wnętrzach

Dywan zdecydowanie poprawia akustykę wnętrza. Z falami dźwiękowymi jest podobnie jak z kurzem. Fala dźwiękowa musi się od czegoś odbić aby trafić do naszych uszu nie jest więc dobrze gdy będzie się ślizgać po pustych ścianach i podłogach. I tak jak kurz, jeśli nie będzie miał się do czego przyczepić będzie sobie latał bez ładu i składu w powietrzu, fala dźwiękowa musi się na czymś zatrzymać. Nawet na scenach można czasem znaleźć dywany, które pozwalają na zatrzymywanie i odbijanie dźwięku.

Do tego aby odczuć różnicę wystarczy prosty eksperyment. Zwińmy na chwilę dywany, postawmy głośnik na podłodze i włączmy muzykę. Usłyszymy pogłos a dźwięk będzie się rozmazywał. Spróbujmy zrobić to samo z dywanem pod głośnikami. Nietrudno będzie usłyszeć różnicę.

Dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_nowoczesne/al_g841c_white

Zaleta nr 6

Dywan wełniany na wilgoć

Nic nie radzi sobie tak dobrze z wilgocią jak wełna. Jeśli więc problemem naszego mieszkania jest zbyt duża wilgotność warto zainwestować w dywan wełniany. Wełna jest świetnym pochłaniaczem wilgoci. Chłonie jej nadmiar z pomieszczenia i oddaje gdy jest jej za mało. Dlatego wnętrze, w którym znajduje się dywan wełniany zawsze zapewnia zdrowy klimat. Dodatkową zaletą dywanów wełnianych jest ich duża odporność na zabrudzenia i odgniecenia.

Zaleta nr 7

Dywan chroni podłogę

Nawet najtrwalsza podłoga kiedyś się zniszczy a proces niszczenia zaczyna się już w chwili postawienia na niej nogi po raz pierwszy. Jeszcze szybciej ulegnie ona zniszczeniu jeśli naszymi domownikami są także zwierzęta. Psie i kocie pazury są dość dużym zagrożeniem dla każdej podłogi. Warto zadbać o to aby ów proces niszczenia postępował jak najwolniej. I w funkcji ochroniarza podłogi świetnie spisze się właśnie dywan. Jeśli dywan już nam się znudzi bądź ulegnie zniszczeniu zakup nowego jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż zakup nowej podłogi. Chrońmy więc nasze piękne podłogi dywanami.

Dywan

http://www.dywany24.com/e-sklep/dywany_shaggy_-_wlochacze_1/x.opti_8720a_light_gray


Podoba Ci sie artykul? Wystaw nam ocene, napisz swoja opinie!